Bilgisayarda Mouse Fare Hız Ayarlarını Nasıl Denetlerim | Eniyiandroid.com
     

Bilgisayarda Fare Hızını Ayarlamak

Yazar: Emre Çelik   29 Haziran 2017    158        
 
 
 
 
 
 


Bilgisayarda Fare Hızını Ayarlamak 

Fare hızını denetleyin

Yeni fareniz PC'de bir tuhaf davranıyor. İşaretçi güçlükle kontrol altına alınabiliyor. En yavaş harekette bile çok hızlı hareket ediyor. Ancak bu sorun tüm kullanıcılar için geçerli değil.

Farenizi uygun bir şekilde ayarlayın ve yaptığınız değişiklileri varsayılan kullanıcı için Kayıt Defteri'ndeki ilgili anahtara taşıyın. Böylelikle bu ayarlar tüm kullanıcılar için geçerli olacak. XP işletim sisteminde Başlat menüsünden "Çalıştır"a tıklayıp "Tamam" deyin. Vista ve üstü işletim sistemlerinde başlat menüsündeki komut alanına "regedit" diyerek "Enter" tuşuna basın. Karşınıza gelen kullanıcı denetim uyarısını "Evet / Devam" diyerek geçin. Daha sonra "HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Mouse" anahtarına gelin. Kullanıcı hesabınız için gerekli fare ayarlamaları burada yer alıyor. "regedit /m" komutuyla başka bir Kayıt Defteri yöneticisi çalıştırabilirsiniz. 

Buradan "HKEY_USERS\DEFAULT\ControlPanel\Mouse" anahtarına gelin. Buradaki anahtarlarda aynı değerler kullanıcı hesapları için geçerli. Bu değerlere çift tıklayarak açıp düzenlemeye başlayabilirsiniz. Eğer tek bir değişiklik yapmak istiyor ya da fare tuşlarını sol el kullanımı için ayarlamak istiyorsanız bu yoldaki "Swap- MouseButtons" dizesine çift tıklayın ve değeri "1" olarak atayın. Daha sonra Kayıt Defteri'ni kapatın. Bilgisayarınızı bir sonraki kez çalıştırdığınızda belirlediğiniz fare ayarları sisteminizde etkin olacaktır.

 
 
 

Etiket:   Fare Mouse Hız

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com