Android = Sürümü Yeni Nokia Cep telefonlarında | Eniyiandroid.com
     

Yeni Nokia Cep telefonları Android O Yeni Sürüme Ne Zaman Geçecek

Yazar: Emre Çelik   02 Haziran 2017    235        
 
 
 
 
 
 

Yeni Nokia Cep telefonları Android O Yeni Sürüme Ne Zaman Geçecek


HMD Global tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte, çok yakında tüm dünyada satışa sunacağı Nokia 3, 5 ve 6 modellerinin Android O güncellemesi alıp almayacağı kesinleşti.

HMD Global firması Nokia markasını yeniden ayağa kaldırırken kullanıcılarına verdiği en önemli söz ise Android güncellemeleri konusunda asla geri kalmayacaklarıydı.

Görünüşe göre bu sözün arkasında duracaklar çünkü bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin Android O güncellemesine kavuşacağı kesinleşti.

Güncelleme ne zaman gelecek?

Google'ın Android O üzerindeki çalışmaları hala sürüyor ve Google I/O etkinliğinde yapılan açıklamaya göre yeni işletim sisteminin 2017 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacağı düşünülüyor. Bu da HMD Global'in güncellemeyi hazırlamak için yeterli vakti olduğu anlamını taşıyor.

Fakat Android O'nun bile ne zaman geleceği belirsizken, HMD Global'den Nokia modellerine Android O güncellemesini ne zaman vereceğini açıklamasını beklemek pek mantıklı değil. Zaten konuyla ilgili herhangi bir zaman çizelgesi de yayımlanmış değil.

Yine de bu haberle birlikte Nokia 3, 5 ve 6 modellerini kullananların yüreklerine su serpildiği söylenebilir. Ayrıca Nokia'nın yeni amiral gemisi olması beklenen Nokia 9'un da Android O yüklü olarak satışa sunulacağı da bir nevi kesinleşti denilebilir.

 
 
 

Etiket:   Nokia Android O

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com