Android Cihazlarda Hafıza Dolu Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır | Eniyiandroid.com
     

Android Cihazlarda Hafıza Dolu Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır

Yazar: Emre Çelik   27 Eylül 2017    52        
 
 
 
 
 
 
Android Cihazlarda Hafıza Dolu Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların kullanım oranları her geçen gün yaygınlaşmayı sürdürürken bu cihazlara yüklenen uygulamalar telefonların hafızalarının hızlı bir şekilde dolmasına neden oluyor. Hafıza yönetimi yapılmayan ya da dâhili hafızası küçük olan cihazlarda uygulamaların kendileri ve aldıkları güncellemeler ciddi hafıza dolu sorunlarının ortaya çıkması anlamına geliyor. General Mobile Discovery 4 GB modelinde bu sorun kalıcı olarak çözülebilirken Galaxy Ace başta olmak üzere pek çok cihazda ise bu sorun ancak kısmi olarak çözülebiliyor. 

Hafıza Dolu Sorunu Nasıl Çözülür?

Yetersiz hafıza sorunu çözümü için ilk olarak uygulamalarınızı taşıyın. Bunun için menüden ayarlar sekmesini açın ve uygulamalar bölümüne girin. Buradan cihazınıza sonradan yüklediğiniz uygulamaları belirleyin ve bu uygulamaların tümüne tek tek dokunarak “SD Karta Taşı” seçeneği çıkan tüm uygulamaları hafıza kartına taşıyın. Bu sayede cihazınızda ciddi anlamda ek yer açmış olursunuz. Bu taşıma işlemini otomatik olarak yapmak için Link2SD uygulaması gibi otomatik uygulamalar da kullanabilirsiniz. 

Kişisel Verilerinizi Temizleyin

Yoğun olarak kullanılan uygulamalardaki kişisel verileri temizlemek hafızanın boşaltılmasına son derece yardımcı olacaktır. Bunun için cihazın menüsünden ayarlar ve uygulamalar bölümüne giriş yapın ve burada yer alan uygulamaları tek tek seçerek “verileri temizle” seçeneğini tıklayın. Ancak bu temizleme işlemini yaparken kesinlikle “ön belleği sil” seçeneğine basılmamasıdır. Çünkü bu durumda uygulamanın kendi verileri de silineceği için kullanımda sıkıntılar yaşanabilir. 

 
 
 

Etiket:   Hafıza Dolu Android Sorunları

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com