Android Oreo ve İOS 11 Karşılaştırması | Eniyiandroid.com
     

Android Oreo ve iOS 11 Karşılaştırması

Yazar: Emre Çelik   27 Ağustos 2017    125        
 
 
 
 
 
 
Android Oreo ve İOSS 11 Karşılaştırması 

Apple son işletim sistemi olan İOS 11 ile müşterilerini selamlarken son işletim sisteminin kullanıma sunulması ile gözler Android Oreo işletim sistemine çevrildi. İşletim sistemi konusunda dünyanın en büyük iki platformu olan İOS ve Android her yeni sürümde bu nedenle karşılaştırmalara sahne olmaktan kurtulamıyor. 

Android Daha Öne Çıkmayı Başarıyor 

İşletim sistemleri karşılaştırılırken farklı pek çok veri göz önüne alınıyor. Herkesin kullandığı cihazda farklı özelliklere öncelik vermesi de karşılaştırma yapmayı zorlaştırırken yine de yapılan tüm karşılaştırmalarda Android işletim sistemi öne çıkmayı başarıyor. Android’e bu avantajı sağlayan en büyük özellik ise kesinlikle yapay zeka konusunda kendisini oldukça geliştirmesi olarak gösteriliyor. Apple’da bu alanda kendisini geliştirmeyi sürdürürken gerçeklik özelliğine daha önem vermesi durumunda bu üstünlüğü yeniden ele geçirebilecek gibi görünüyor. 

Android Oreo İşletim Sisteminin Avantajları 

Android’in geliştirmiş olduğu son işletim sistemi olan Oreo ile sunulan en büyük avantaj kesinlikle daha güçlü pil ömrü olarak öne çıkıyor. Yine kopyala – yapıştır özelliği sayesinde artık telefona daha kolay bir şekilde isim kaydı yapılabilmesi, geliştirilen yeni bildirim sistemi, ve işletim sisteminin çok daha hızlı olması gibi özellikle de Android’in yıldızını parlatıyor. 

İOS 11 İşletim Sisteminin Avantajları 

İOS 11 işletim sisteminin sunulan en büyük avantajı ise artık App Pay ile para ödenmesinin sağlanması. Buna ek olarak arttırılmış gerçeklik özelliği, online satış mağazasının yenilenmesi ve daha iyi hale getirilmesi ve Siri tavsiyeleri de dikkat çekiyor.  
 
 

Etiket:   Android Oreo iOS 11 Android iOS

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com