Android Telefon Açılmıyor, Ne Yapabilirim 2018 | Eniyiandroid.com
     

Android Telefon Açılmıyor, Ne Yapabilirim

Yazar: Emre Çelik   25 Eylül 2017    48        
 
 
 
 
 
 
Android Telefon Açılmıyor, Ne Yapabilirim?

En çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android yeni sürümler ile sürekli olarak güncellenmeye devam ederken bazı sorunlar ne yazık ki alınan önlemlere rağmen ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Özellikle de Android telefonlarda sıklıkla görülen cihazın kendiliğinden kapanarak bir daha açılmama sorunu oldukça sık görülüyor. Bu tip durumlarda cihazın servis tarafından uzun süre alınması ve içinde yer alan uygulama, resim ve numaraların silinme riski pek çok kişinin farklı çözümler aramasına neden oluyor. Peki, açılmayan Android telefonu açma işlemi nasıl yapılır?

Bataryasını Kontrol Edin 

Öncelikle sorunun donanımsal olup olmadığını kontrol edin. Batarya ömrü tamamlanan cihazlarda batarya değişimi yapılmalı, cihazın şarj kablosunda bir sorun olup olmadığı kontrol edilmeli tüm bunlar kontrol edilmesine rağmen cihaz hala açılmıyorsa bu durumda sistem güncellemesi yapılması gibi alternatif yöntemler denenmelidir. 
Android sorun giderme işlemlerinin büyük bir bölümü Android bootloader olarak anılan Android servis ekranı üzerinden yapılabilmektedir. Bu servis ekranına ulaşmak için cihaz kapalı olmalıdır. Kapalı olan cihazda aynı anda Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları, Ses artırma + güç tuşu Ses azaltma + güç tuşu, Home tuşu + güç tuşu, Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu, Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu gibi farklı tuş kombinasyonlarını deneyin ve ekranda Android logosu görülene kadar bu tuşlara basmaya devam edin. 

Fabrika Ayarlarına Geri Dönün

Gelen ekranda cihazınızı kurtarmak için fabrika ayarlarına geri dönmeyi seçebilirsiniz. Ancak bu işlemi seçmeniz durumunda cihazınızda yer alan tüm bilgilerin, içeriklerin ve uygulamaların silineceğini unutmayın. Yine de Android fabrika ayarları menüsüne dönmek istiyorsanız gelen ekranda Recovery Mode seçeneğini tıklayın ve güç butonunu kullanarak cihazınızı yeniden başlatın. 

 
 
 

Etiket:   Android Arıza Batarya

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com