Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Hangisi | Eniyiandroid.com
     

Dünyanın En Çok Tercih Edilen Akıllı Telefonu O Oldu

Yazar: Emre Çelik   24 Ağustos 2017    77        
 
 
 
 
 
 
Dünyanın En Çok Tercih Edilen Akıllı Telefonu O Oldu!

Büyük bir merakla beklenen 2017 yılının ikinci çeyreğine ait olan mobil telefon satış rakamları sonuçları açıklandı. Strategy Analytics tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucu elde edilen verilere göre 2017 yılının ikinci çeyreğini kapsayan Nisan 2017, Mayıs 2017 ve Haziran 2017 ayları içerisinde en çok tercih edilen cep telefonu iPhone 7 oldu. 

Apple Liderliğini Korumayı Başardı

Farklı pek çok telefon markasının kullandığı bir işletim sistemi olması nedeni ile Android işletim sistemi yapılan anketlerde ve istatistiksel çalışmalarda her zaman İOS işletim sistemini geçmeyi başarıyor. Ancak konu akıllı telefon ve cihazların satış rakamlarına geldiğinde Apple ve iPhone ezici bir üstünlük kurmayı başarıyor. Bu üstünlük son açıklanan en çok satılan cep telefonları listesinde bir kere daha kendisini gösterdi. iPhone 7 cep telefonu en çok satılan cep telefonu olarak başarısını tescilledi. 

En Popüler Cep Telefonu Oldu 

Satış rakamlarına göre en popüler cep telefonu olduğu kanıtlanan iPhone 7 belirlenen dönem içerisinde % 16,9 sevkiyat sıralaması ile birincilik koltuğuna otururken listenin ikinci sırasında ise yüzde 15,1 oranı ile iPhone 7 Plus yer aldı. Samsung Galaxy S8 modeli ise yüzde 10,2 oranı ile üçüncülük basamağında yer alabildi. Listede dördüncü sırada ise Samsung Galaxs S8+ yer aldı. Sevkiyat rakamları kesin satış rakamları olarak kabul edilmese de yine de büyük oranda satış rakamları hakkında fikir vermesi açısından son derece önemli kabul ediliyor. 

 
 
 

Etiket:   Apple iPhone iPhone 7

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com