Htpps Protokolü Girdiğim Site Güvenli mi Değil mi Nasıl Kontrol Edebilirim | Eniyiandroid.com
     

Girdiğim Site Güvenli mi Değil mi Nasıl Kontrol Edebilirim

Yazar: Emre Çelik   28 Haziran 2017    121        
 
 
 
 
 
 
Girdiğim Site Güvenli mi Değil mi Nasıl Kontrol Edebilirim


Mümkün olduğunca görüntülediğiniz web sitelerinin http protokolüyle güvenlik altına alınmış hallerini tercih ediyorsunuz. Ancak bazen güvenlikli sürümünün olup olmadığını bilemiyorsunuz.

Basit hacker araçlarıyla http protokolünde çalışan web sitelerini kırmak günümüzde oldukça kolaylaştı. Veri hırsızlığı konusunda sosyal ağlardan tutun da büyük web platformlarına kadar pek çok oluşum tehdit altında. Bu sorunun aşılması için şifrelenmiş https bağlantıları gün geçtikçe yaygınlaşıyor. DVD'mizden bulabileceğiniz HTTPS-Everywhere ile bu güvenlik zincirine siz de dahil olabilirsiniz.

Yazılımın sıkıştırılmış dosyalarını açın ve XPI dosyasını Firefox'a dahil edin. Yükleme işlemini "Şimdi kur"a tıklayarak gerçekleştirin.

İşlemler tamamlandıktan sonra "Firefox'u yeniden başlat"a tıklayın.

Tarayıcınızın yeniden başlamasıyla, uygulama hemen devreye girecek ve mümkün olan en az konfigürasyonu kullanacak. Tarayıcı açıldıktan sonra "Araçlar / Eklentiler"e tıklayın ve karşınıza gelen listeden "HTTPS-Everywhere"i bulun. Aracı işaretledikten sonra "seçenekler"e tıklayın. Bir sonraki sayfadan güvenli olmayan tüm güncel siteleri görüntüleyebileceksiniz. Bu listeye göz attığınızda karşınıza çıkacak liste sizi gerçekten şaşırtacak. İşlemleri tamamladıktan sonra "Tamam"a tıklayarak yaptığınız değişiklikleri onaylayın. Güvenli olan siteler kendiliğinden listeye eklenecek.


 
 
 

Etiket:   Https Http Güvenlik protokolü

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com