Güncellenen Google Asistan özellikleri ve Siri İle Karşılaştırılması 2017 | Eniyiandroid.com
     

Google Asistanın Yeni Özellikleri 2017

Yazar: Emre Çelik   22 Mayıs 2017    183        
 
 
 
 
 
 

Google Asistanın Yeni Özellikleri 2017

Google'ın düzenlediği I/O etkinliğine damgasını vuran Google Asistan'dı.

Google Asistan: Yeni Özellikleri ile Siri'ye Kafa Tutuyor!Google Asistan pek çok yeni özelliğin yanında, 7 dilde hizmet verebilecek. Google I/O etkinliği!

Google Asistan, akıllı telefonların tamamında çalıştırılması planlanıyor. Düzenlenen etkinlikte iOS için yayınlandığını duyurdu (Türkiye AppStore'da henüz mevcut değil).

Asistan'a sesle komut verebildiğiniz gibi  kalabalık ortamlarda yazı ile komut verebileceksiniz. Diğer bir özelliği ise seyahat eden kullanıcıları sevindirecek bir özellik.

Google Asistan'ın çeviri özelliği.


Google Lens simgesine dokunarak, kamerayı metnin üzerine getirmeniz yeterli. Asistan'ın kamerasını bir müzik konserinin reklamının üzerine yönelttiğinizde asistan sanatçıyı otomatik olarak tanıyor ve konser için bilet satın alma veya etkinliği takviminize ekleme seçeneklerini kullanıcılara sunuyor.

Önemli özelliklerden bir diğeri ise, asistan ile yemek sipariş etmek ve bunun için Android Pay ile ödeme yapma seçeneği. Asistan'a, desteklenen restoranın adını söyleyerek, sipariş verebilir ve ödemeyi Android Pay ile onaylamak için parmak izinizi kullanabilirsiniz.

Asistan'ın bu özelliklerini kullanmak için Türkçe dil desteğinin gelmesini beklememiz gerekiyor. Dil desteğinin ne zaman yayınlanacağı konusunda kesin bir tarih bulunmuyor.

Google, yaz aylarında Fransızca, Almanca, Portekizce ve Japonca dilleri için hazır olacak. İspanyolca, İtalyanca ve Korece için ise yıl sonuna kadar destek eklenecek.

 
 
 

Etiket:   Google Asistan Siri Asistan Uygulamaları

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com