Google Mobil reCAPTCHA ANDROID API | Eniyiandroid.com
     

Google Botarla Olan Mücadelsini Android telefonlara Taşıyor

Yazar: Emre Çelik   12 Haziran 2017    145        
 
 
 
 
 
 
Google Botarla Olan Mücadelsini Android telefonlara Taşıyor


Google reCAPTCHA ANDROID API'sini Duyurdu reCAPTCHA Android API, Google Botlara Karşı olan Mücadelesini Mobile Taşıyor.


Google reCAPTCHA ANDROID API'sini Duyurdu 


reCAPTCHA Android API, Google Botlara Karşı olan Mücadelesini Mobile Taşıyor. 10. Yılında Görünmez reCAPTCHA'yı Android'e Taşıyor.  

Google'ın reCAPTCHA bir anlamda şekilden şekile girdi. Önceleri çarpık bir metin, sonraları Sokak Numaraları, "I'm not a robot" ben robot değilim tickbox'ları ve en sonunda mart ayında Görünmez reCAPTCHA haline dönüştü. Şimdi ise teknoloji devi  bot ile mücadelesini yani robot sistemler ile olan mücadelesini Android'e taşıyor. Google bu mücadeleye ilk olarak Mobil sürüm Görünmez reCAPTCHA ile başlıyor.

İnternet'i daha güvenli ve daha hızlı hale getirmek için reCAPTCHA Android API'sini duyurdu.


Google 10 yıl önce reCAPTCHA güvenlik önlemini başlattığında basit hedefleri vardı. Kullanıcıların spam ve istismar endişeleri duymadan sevdiği internet sitelerine güvenle erişmelerini sağlamak gibi. Yıllar boyunda reCAPTHCHA şekilleri değişti, çarpık metinden, sokak numaralarına ve isimlerine, ardından bu yılın mart ayından itibaren ise görünmez reCAPTCHA'ya dönüşen bir sisteme evrildi.

1 Milyardan Fazla Kullanıcı FAYDALANDI


Şimdiye kadar, bir milyardan fazla kullanıcı reCAPTCHA'dan faydalandı ve şirket web sitenizi koruma önlemelerini daha da geliştirmeye çalışmaya devam ediyor.

ReCAPTCHA, kullanıcıları nerede olursa olsun çevrimiçi korur. Mobil cihazların kullanımı hızla büyüdükçe, mobil uygulamaları ve verileri güvende tutmakta bir o kadar önemli hale geldi.

Şirket reCAPTHCHA'nın 10. Doğum gününde Google Play Servisinin bir ürünü olarak ilk ReCAPTCHA Android API'sini duyurdu. Bu sayede bu güvenlik önlemi Android'e de gelmiş oldu.

Bu API ile, reCAPTCHA, mobil cihazlarda aerodinamik bir kullanıcı deneyimi sağlamak için insana ve robotlara ayrı ayrı bilgi verebilir. Sahnenin arkasında risk analizi çalıştıran ve milyonlarca insanın her gün sıfır tıklama ile geçmesine olanak tanıyan en yeni Görünmez reCAPTCHA teknolojimizi kullanacak.

Bu sayede artık mobil kullanıcılar, spam ve istismardan uzak dururken, kesintiye uğramaksızın uygulamanın keyfini çıkarabilirler.

reCAPTCHA Android API 


ReCAPTCHA Android API, mobil uygulamaları korumak için cihaz doğrulama ve güvenli tarama gibi hizmetleri sağlayan Google SafetyNet ile birlikte geliyor.

Mobil geliştiriciler, uygulamanın güvenlik risklerini daha etkin bir şekilde azaltmak için hem cihaz hem de kullanıcı onaylarını aynı API içerisinde yapabiliyor.

Android'deki güvenlik korumasının çeşitliliğini de ekler: Google Play Protect potansiyel olarak zararlı uygulamaları, cihaz şifreleme, ve düzenli güvenlik güncelleştirmeleri takip ediyor.

ReCAPTCHA'nın yolculuğu bir anlamda devam ediyor: Şirket İnternet'i daha güvenli ve herkes için daha kolay yapmaya kararlı (botlar hariç).

Google


 
 
 

Etiket:   reCAPTCHA ANDROID API

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
     
 
 
 
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com