Google Project Wing Drone Servisi | Eniyiandroid.com
     

Google Drone İle Teslimat Servsine El Atıyor

Yazar: Emre Çelik   09 Haziran 2017    140        
 
 
 
 
 
 
Google Drone İle Teslimat Servsine El Atıyor

Google Project Wing ile Drone Teslimatında Önemli Adım

Google'ın Project Wing projesi, Drone yoluyla teslimat konusunda önemli bir adım anlamını taşıyor!


İnsansız posta servisi çok yakında aktif hale gelecek. Bunun için son testler yapılırken bilindiği gibi daha önce Amazon'un kurduğu havayolu şirketi Amazon Prime Air, Drone ile ilk müşteri teslimatını gerçekleştirmişti. Bu defa da Google'ın testi basına servis edildi. Google'ın bir süredir üzerinde çalıştığı, ancak teknik olarak Alphabet altında yer alan proje, Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve NASA'nın yardımıyla gerçekleştirilen testi başarıyla tamamladı.

Hemen yukarıdaki videoda da görebileceğiniz Project Wing, 4 pervanesi ile hızla yol alabiliyor. Taya olarak yol alan Project Wing, hedefine ulaştığında ise dikey pozisyona geçerek teslimatını gerçekleştiriyor. Akabinde yine rotasına devan eden Project Wing, teslimat yapmanın yanı sıra bir sonraki aşamada farklı bir görevi daha üstlenmeye hazırlanıyor.

Projenin başında bulunan James Ryan Burgess'in söylediklerine göre, gelecekte havada her an binlerce insansız hava aracı yer alacak ve bunların bir arada bulunması olası kazaların da elbette önünü açacak. Buna engel olmak ve insansız hava araçlarının güven içinde yol alabilmesini sağlamak için, bir havayolu trafiğine ihtiyacımız var diyen Burgess, bu görevi Project Wing ile birlikte yürütebileceklerine inanıyor. Kargo teslimatın yanında, hava yolu trafik kontrolü de yapabilecek olan Project Wing, böylece teslimat için hazırlanacak en güvenli rotayı çizebilecek.

 
 
 

Etiket:   Google Drone Drone Google Project Wing

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com