Güneş Tutulmasını çıplak gözle izlersek ne olur | Eniyiandroid.com
     

Güneş Tutulmasını Filtresiz Çekenler Dikkat

Yazar: Emre Çelik   23 Ağustos 2017    122        
 
 
 
 
 
 
Güneş Tutulmasını Filtresiz Çekenler Dikkat!

Geride bıraktığımız günlerde gerçekleşen güneş tutulması tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından yakından takip edildi. Bu eşsiz anı kayıt altına almak isteyen kişilerden bir bölümü ise daha iyi görüntü elde edebilmek için bu çekimi filtresiz çekmeye çalıştı. 

Göze Olduğu Gibi Kameranıza Da Zarar Veriyor!

Bilindiği üzere güneş tutulmasına çıplak gözle bakmak kalıcı göz körlüğü de dahil olmak üzere son derece ciddi göz hastalıklarına neden oluyor. Aynı zararlar ne yazık ki dijital fotoğraf makinesi ve akıllı telefon sensörleri içinde geçerli. ABD’nin Iowa eyalet sınırları içerisinde yer alan Dubuque şehrinde faaliyet gösteren Every Photo Store şirketi müşterilerini bu konu hakkında uyarmak için özel bir video yayınlayarak sosyal medya üzerinden paylaştı. Video kısa sürede izlenme ve paylaşım rekorları kırarken Canon DSLR gövde üzerine Canon 400 mm f/2.8 IS II lens takılarak çekilen videoda kayıt sonunda gövdenin çıkartılması ile beraber tamamen eriyen bir sensör ile karşı karşıya kalınıyor. 

Asla Filtresiz Çekim Yapmayın 

Aslında çekim için ayarlanan örtücü hızının 6 saniyeye ayarlanmasının da bu erimede etkisi olduğu tartışılmaz bir gerçek ancak videonun asıl amacının da güneş tutulmasının video ile kaydı esnasında filtrenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatması olduğunu unutmamak gerekiyor. Güneş tutulmasını kaydetmek isteyen kişilerin bu nedenle mutlaka solar filtre kullanması konusunda uyarılarda bulunan şirket çalışanları müşterilerine çeşitli tavsiyelerde bulunuyor. 

 
 
 

Etiket:   Güneş Tutulması

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
     
 
 
 
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com