İnstagram telefonumu yoruyor daha hızlı nasıl çalıştırabilirim | Eniyiandroid.com
     

İnstagramda Daha Az Veri Kullanın

Yazar: Emre Çelik   26 Ağustos 2017    88        
 
 
 
 
 
 
İnstagram ’da Daha Az Veri Kullan!

Özellikle de İnstagram ‘da uzun süre kalmayı seven kişiler için en büyük sorunlardan biri aşırı veri kullanımı oluyor. Ancak alacağınız basit birkaç önlem ile İnstagram’da ki veri kullanımınızı minimum boyuta indirmeniz mümkün. 

Mobil Veri Kullanımını Düşürmek Çok Kolay!

Mobil veri kullanımınızı düşürmek için İnstagram aslında kullanıcılara büyük bir kolaylık sunuyor. Bunun için hesabınıza giriş yapıp ardından seçenekler bölümünü ziyaret etmeniz ve burada yer alan ayarlar bölümünü seçmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmında yer alan hücresel veri kullanımı alanı bölümünde ise “daha az mobil veri kullan” seçeneğini işaretlemeniz durumunda mobil veri kullanımı otomatik olarak kısıtlanıyor. Bu seçeneği tıkladığınız anda otomatik video oynatma özelliği otomatik olarak kapatılıyor. Bu da sadece izlemek istediğiniz videolar için mobil veri kullanacağınız anlamına geliyor.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın 

Veri kullanımını mümkün olan en az seviyeye indirmek için almanız gereken bir diğer önlem ise kullanmadığınız anda görev yöneticisine giderek arka plandan da uygulamayı kapatmanız. Çünkü instagram ziyaretinizi bitirdikten sonra uygulamayı kapatmanız uygulamanın arka planda çalışmasını engellemiyor. Yani siz uygulamayı kullanmasanız dahi uygulama arka planda çalışmaya ve buna bağlı olarak mobil veri kullanmaya devam ediyor. Bu nedenle mobil veri kullanımını azaltmak için mutlaka uygulamayı her seferinde görev yöneticisinden kapatmak gerekiyor. Bu şekilde veri tasarrufu yapmanız sağlanırken mutlaka daha az mobil veri kullan ayarının da seçilmesi öneriliyor. 

 
 
 

Etiket:   Veri Kullanımı Veri İnstagram Sosyal Medya

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com