Sorunlu Çalışmayan MP3 dosyalarını Nasıl Çalıştırırım | Eniyiandroid.com
     

MP3 dosyaları iTunesa aktarırken ve Çalarken Çıkan Sorun

Yazar: Emre Çelik   29 Haziran 2017    126        
 
 
 
 
 
 
Sorunlu Çalışmayan MP3 dosyalarını Nasıl Çalıştırırım

Sorunlu MP3 dosyalarını çalıştırmak

Bazı MP3 dosyaları iTunes'a aktarılmayı reddediyor ve çalma sırasında da sorunlar çıkartıyor ancak Windows Media Player ile çalışırken bir hata çıkmıyor! Öyleyse sorun ne olabilir?

iTunes MP3 dosyalarında doğru biçimi çok ciddiye alıyor ve dosyada bir hasar olduğunda çalışmıyor. Diğer uygulamalar dosyayı çalıştırabiliyorsa, şarkı başlığında bazı yanlış özellikler bulunuyor olabilir. Bunu ücretsiz yazılım MP3val ile giderebilirsiniz. Yazılımı DVD'mizden bulabileceksiniz. Sıkıştırılmış dosyayı boş bir klasöre açın. İçinde "mp3val.exe" uygulaması bulanacak. Bu araç getirdiği komut satırıyla "manual. html"i ve kullanıcı arayüzü olan
"mp3valfronted.exe"yi çalıştırıyor. Burada püf noktası şu: Aracı müzik arşivinizdeki tüm dosyalar için uygulamayın çünkü tamir işlemleri gereğinden fazla veriyi silebiliyor.

WINDOWS 7: Grafik arayüzü Windows 7 ile çalışmadığından aracı komut satırından çalıştırmanız gerekiyor. Ancak tüm dosyaları
bir kerede düzeltebilirsiniz. İlkin sorunlu MP3'ün başlığını MP3val'ın klasörüne taşıyın. Daha sonra Windows Explorer'a [Shift] tuşuyla basın ve yazılım klasörüne sağ tıklayarak "Open prompt here"ı işaretleyin. Daha sonra müzik dosyalarının analizini "mp3val *.mp3" komutuyla başlatın. Dosyaları temizleme ve düzeltilmiş dosyaları iTunes ile test etmek için şu komut satırını kullanabilirsiniz:

mp3val *.mp3 -f –t

DİĞER WINDOWS SÜRÜMLERİ: "mp3valfronted.exe" aracını çalıştırın ve ilgili müzik dosyalarını yazılımın arayüzüne taşıyın. Araç bir liste gösterecektir. Büyüteç simgesine tıklayarak testi başlatın. Sorun belirdiğinde dişli çark sembolüne tıklayarak başlıktaki hataları düzeltin.

 
 
 

Etiket:   iTunes MP3

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com