En kapsamlı Depolama Disk Western Digital Ultrastar He12

/ 29 Ekim 2017 / 668 / yorumsuz
En kapsamlı Depolama Disk Western Digital Ultrastar He12
12 Terabyte Depolama Western Digital Ultrastar He12
Helyum gazıyla dolu bir kasaya sahip olan Western Digital Ultrastar He12, 12 TB depolama kapasitesi ve üstün özellikleriyle kurumsal kullanım için öne çıkmayı başarıyor.
Western Digital (WD), bugüne kadarki en yüksek kapasiteli HGST HelioSeal sürücüyü satışa sunduklarını duyurdu. Ultrastar He12 adı verilen sabit disk sürücü, 8 bileşenli disklerine 12 TB veri depolayabiliyor ve helyum gazı dolu kasasında disklerin 7,200 rpm hızında dönmesini sağlıyor.
Western Digital Ultrastar He12 12TB teknik özellikler
Endüstrideki en düşük profile sahip olduğu ifade edilen He12 sınıfı, pazardaki tüm varolan sabit disk sürücülere göre en yüksek güvenilirlik derecesine sahip olarak nitelendiriliyor.
Helyum dolu sabit disklerin dördüncü neslini temsil eden Ultrastar He12 sürücü 12 TB ile kapasite yüklerinin üstünden gelirken, hava dolu 8 TB sürücülere göre yüzde 54 daha az güç tüketiyor ve 2.5 milyon saat ile en yüksek dayanıklılık seviyesine sahip.
Tabii ki daha çok kurumsal müşterilerin tercih edeceği bu sürücüler anında güvenli silme, kendini şifreleme, güç verimliliği, kullanım ömrü gibi detaylarıyla öne çıkmakta. SATA 6Gb/s ve SAS 12 Gb/s arayüz tercihi yapılabilen sürücülerden SAS olan teorik transfer oranı avantajı sunuyor. Öte yandan her iki sürücü de 255 MB/s maksimum transfer oranı ve 8 ms okuma arama süresine sahip. Bu arada SATA sürümün yüzde 10 daha az enerji harcadığını da not olarak düşmek gerek.
WD Ultrastar He12 12TB sürücüler için fiyat bilgisi açıklanmıyor. Tahmin ediyoruz ki şirket ürünler için alım miktarına göre özel fiyatlar sunmak niyetinde.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.