182 MHRS Randevuyu İptal Etme

/ 12 Mart 2018 / 616 / yorumsuz
182 MHRS Randevuyu İptal Etme

182 MHRS Randevuyu İptal Etme

Hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak ve bekleme sürelerini kısaltmak için Sağlık Bakanlığı 182 MHRS randevu sistemini aktif hale getirmiştir. 182 telefonla hastaneden randevu alma işlemlerini gerçekleştirirken MHRS ise aynı işlemi kişilerin internet üzerinden kendilerinin yapmalarını sağlayan sistemdir. Yani biri telefonla hastaneden randevu alma diğeri ise internetten hastane randevusu alınmasını sağlamaktadır.

MHRS Randevu İptal Etmek İstiyorum

Almış olduğunuz randevunuzu iptal etmek için ilk olarak burayı tıklayarak sizden istenen kimlik numarası, MHRS şifresi bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra  MHRS randevu alma işlemlerinde kullanılan ekran karşınıza gelecektir. Buranın üst kısmında yer alan menü alanından “randevu geçmişi” bölümünü tıklayın. Yenilenen ekranda şimdiye kadar sistemden almış olduğunuz tüm randevular görüntülenir. Bu randevular arasında tarihi geçmemiş olanların yanında ise “İPTAL ET” butonu yer almaktadır. Bu butonu tıklamanız halinde seçmiş olduğunuz randevuyu iptal edebilirsiniz.

MHRS Randevu Almak

182 telefon numarası üzerinden de hastane randevusu almak işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda Merkezi Hastane Randevu Sistemi MHRS üzerinden de randevu almanız mümkündür. Bunun için kurumun internet sitesini burayı tıklayarak açın. Daha önce üye olduysanız üyelik bilgilerinizi girin ve üye olmadıysanız da üyelik işlemlerinizi tamamlayarak hesabınıza giriş yapın. Ardından muayene olmak istediğiniz il, ilçe, hastane, poliklinik ve doktor tercihlerinizi belirterek tamam tuşuna basın. Seçimlerinize göre randevu için uygun tarih ve saatler listelenecek olup bunlar arasından seçimde bulunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular