2018’in en iyi tanışma uygulamalarını denediniz mi?

/ 6 Aralık 2018 / 2.552 / yorumsuz
2018’in en iyi tanışma uygulamalarını denediniz mi?

 

En iyi tanışma uygulamaları

 

Dünya çapında yaygın hale gelen bu uygulamalar iletişim kopukluğu yaşanan bu günlerde insanların daha kolay iletişim kurabilme yeteneğini geliştirirken kimi zaman farklı sonuçlara yol açabilmektedir. Sizlerde bir yetişkin olarak yetişkin muhabbeti yapmak isterseniz ya da artık kabuğunuzu kırıp farklı çevrelerden insanlarla tanışmayı planlıyorsanız bu uygulamalar tam size göre.

Tinder

 

İster kısa ister uzun süreli ilişki arıyorsanız, Tinder sizin de üzerinizde. Temelde flört dünyasına girenlerin ilk durağı. Online buluşma söz konusu olduğunda bahis oynamak istiyorsanız, muhtemelen herkesi hızlıca kaydırmanız gerekir.

 

Üst tarafta profiller kısadır ve bu da kararlarınızı hızlıca yapmanızı sağlar. Dezavantajı, kısa profillerin insanların neyi aradığını bulmayı zorlaştırmasıdır. Bir kişi hakkında çok az şey bilmek, ilk mesajlaşmayı daha da zorlaştırabilir.

Bumble

 

Bumble temelde kadınlar için … ve bir zamanlayıcıda. Bumble, kadınların önce mesaj göndermesini gerektirir ve eğer adam 24 saat içinde mesaj alamazsa, potansiyel maçı kaybeder.

Zamanlayıcı iletişimi teşvik etmek için tasarlandı ve bazı insanlar bu özelliği gerçekten takdir ediyor. Ama eğer erteleyen biri isen, Bumble senin için olmayabilir. Ayrıca, kadınların ilk önce mesaj göndermeleri gerektiğinden, Bumble biraz daha güvensiz erkekleri ayıklama eğilimindedir. Ancak aşırı güvenen erkeklerin oranı diğer uygulamalarda gördüğümden daha yüksek olma eğilimindedir. Bumble ayrıca bir BFF(Best Friends Forever) özelliğine de sahiptir, ancak bu bir arkadaşlık uygulaması galerisinin odak noktası değildir, bu yüzden başka bir zaman için kullana bilirsiniz.

Hinge

 

Hinge, sizin ve potansiyel bir kişinin Facebook’ta paylaştığı ortak bağlantılara odaklanır. Arkadaşlarınızın ve ailenizin kararına güvenirseniz harikadır. Tabi ki, bazılarımız günlük hayatımızdan uzak, yeni insanlarla tanışmaya çalışıyoruz. (Hinge, Facebook’a kaydolmak zorunda kalmayacağınız için ipucu almış olabilir.) Bu uygulama aynı zamanda, ciddi ilişki arayanlar için bir artı olabilecek daha iyi bağlantılarla eşleşmeye yardımcı olacak sorular soruyor.

OkCupid

 

OkCupid profiller, arkadaşlık sitelerinin çoğundan daha derinlemesine olup, görünüşte sonsuz bir dizi soruya yanıt verirseniz, uyumluluk ölçümüne yardımcı olacak profillerde makul bir Eşleşme / Düşman yüzdesi oranını çıkarırlar.

Geçtiğimiz yıl yapılan değişiklikler, OkCupid’i biraz daha fazla Tinder gibi yaptı, hızlıca kaydırmaya odaklandı ve bir kullanıcıyı önce bunlarla eşleşmeden mesajlaşma yeteneğini ortadan kaldırdı. Yine de bir ileti gönderebilirsiniz, eşleşme olmadıkça alıcının gelen kutusunda görünmez. Kim asla görmeyecek birisine düşünceli bir mesaj göndermeyi sevmez? Ancak, OkCupid, bu değişikliklerin, kullanıcıların aldıkları rahatsız edici mesajların sayısını azaltmaya yardımcı olduğunu ve bunun en kötü durumun olmayabileceğine işaret etti.

Coffee Meets Bagel

 

Coffee Meets Bagel, her gün öğle saatlerinde eşleşmeler sunar veya “Bagels” göndererek kullanıcılara daha kaliteli eşleşmeler sunmayı umuyor. İlk mesajlar için buz kırıcıları önerirler ve profiller Tinder’den daha derindir.  Uygulama diğerlerine oranla daha kapsamlı ve birazda kafa karıştırıcı olabilir.

Sürekli olarak “eşleşme ile alakalı” mesajla hatırlatma sunan uygulama bir yerde sizi kızdırıp devre dışı bırakmaya götürebilir. Günün sonunda, CMB’de iyi sonuçlar alabilirsiniz.

The league

 

The league, erişim almak için başvurmanızı gerektiren “seçkin bir arkadaşlık uygulaması” dır. İş unvanınız ve katıldığınız kolej, başvurduğunuzda Lider’in dikkate aldığı faktörlerdir; bu nedenle Linkedin hesabınızı vermeniz gerekir. Büyük şehirler, uzun bekleme listelerine sahip olma eğilimindedir, bu nedenle, uygulamanız süreç boyunca ilerledikçe, kendinizi baş parmaklarınızı ikiye bölen bulabilirsiniz. (Tabii ki, gözden geçirme acele etmek için ödeme yapabilirsiniz.) Münhasırlık bazıları için bir çekim ve diğerleri için bir dönüş olabilir. Uygulamayı sizin için açıklığa kavuşturacak olursam  diğer arkadaşlık uygulamalarında The League’de karşılaştığım profillerin çoğunu gördüm. Günün sonunda, muhtemelen the league için yeterince elit sayılmaz iseniz, Tinder’de aynı yüzleri göreceksiniz emin olabilirsiniz.

Her

 

Çoğu arkadaşlık uygulamaları oldukça LGBTQ içerir. Her uygulamasının ana teması direk lezbiyen, biseksüel ve eşcinsel kadınlar için uyarlanmıştır. Uygulamayı kullanan kişiler sohbet ortamı kullanışlı olsa da uygulamada bazı hataların olduğunu ve genellikle gün sonunda Tinder veya Bumble’a geri döndüklerini belirtiyorlar.

Happn

Happn, sizi fiziksel olarak yakın olan insanlarla eşleştiriyor. Bu, daha organik bir şekilde biriyle tanışmak isteyenler için harika bir konsept ve yararlıdır.

Yakın komşuların hakkında bilgi almak istiyorsanız yardımcı olabilir, ancak Tinder gibi rakipler zaten sizin ve diğer kullanıcılar arasındaki mesafeyi gösterdiğinde çok bir esprisi kalmıyor. Uygulama aynı zamanda insanlara gerçek hayatta yaklaşmak istemeyen kişiler için tasarlanmış görünüyor.

Plenty of Fish

Plenty of Fish(pof) eski bir uygulamadır. Tekrar tekrar rastladığım sorun, herhangi bir arkadaşlık uygulamasının en çok kullanıcısına sahip olsa da POF’un botlarla ve dolandırıcılarla dolu olmasıdır. POF’un sorunları, onun üzerinde aşkı bulamayacağınız anlamına gelmez, ancak olasılıklar size karşı yığılmış olabilir. Botlarla çıkmak istemezsiniz her halde.

Match

Match ücretsiz bir sürümü var, ancak genel fikir birliği şu yönde : şansa sahip olmak için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız var. Bu, çevrimiçi buluşmanın ilk günlerinden kalma bir mekan olarak algılayacaksınız.

Clover

Clover çevrimiçi randevu talebinin açık talep versiyonu olmaya çalıştı: Temelde bir tarih siparişi verebilirsiniz. Ayrıca, bu sayıların nasıl hesaplandığı tam olarak net olmamakla birlikte uyumluluk temelinde eşleşme yüzdeleri de vardır.

OkCupid ve Tinder’ın daha az başarılı bir melezi gibi uygulama ve kullanıcı sayısı düşük. Clover, yaklaşık yüzde 6’sı 18 ve 30 yaşları arasında olan yaklaşık 6 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.