*#228# Quick Start Nedir?

/ 24 Temmuz 2019 / 2.203 / yorumsuz
*#228# Quick Start Nedir?

*#228# kodlarını telefonunuzu şarj ederken kullanırsanız, pil yüzdesinde yükselme göreceksiniz ve şarjda değilken *#228# kodlarını girerseniz şarjınızın arttığını göreceksiniz. Quick Start aslında ölçümleme ile alakalıdır. Cihazın bataryasında ölçümleme yapan bir kodlama vardır.

Bunu deneyen kişilere memnun kalıp kalmadıklarını sorduğumuz zaman cevap ikiye ayrılıyor. Bazılarına göre şarj seviyesi yükseliyor fakat bazı kişilere göre de şarj seviyesinde bir artış yaşanmıyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için cihazınızı şarja takın ve daha sonra tuşlar alanına geçerek, *#228# kodlarını tuşlayın. Karşınıza bir istatistik menüsü çıkacaktır. Quick Start yazdığınız zaman Kırmızı butona dokunursunuz ve ekran kısa süre kararır. Daha sonra ekran açılır ve batarya yüzdeniz de olan değişimi siz de fark edersiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular