3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucu Ne Anlama Geliyor?

/ 20 Kasım 2018 / 3.268 / yorumsuz
3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucu Ne Anlama Geliyor?

3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucu Ne Anlama Geliyor?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve beraberinde daha büyük ekranlı cihazların kullanıma sunulması, koruma desteği ihtiyacını ortaya çıkarttı. Özellikle 5 ve 6 inç gibi oldukça büyük boyuta sahip cihazların epey popüler olması, ekranın ve kasanın korunma gereksinimini doğurdu. Bu noktada mükemmel destek sunan ekran koruyucuları, cihazın çizilmesini, çatlamasını ve kırılmasını büyük ölçüde önlüyor.

3D, 4D, 5D ve 6D Ekran Koruyucuları

Geliştirilen temperli cam, kırılma veya çatlama esnasında etrafa parçaların dağılmasını önlüyor. Bu durum, aynı zamanda doğrudan ekranın kırılmasını da büyük ölçüde engellemiş oluyor. Günümüzde kullanılan temperli camlar ise birden fazla modele ayrılıyor. 3D, 4D, 5D ve 6D ekran koruyucu nedir sorusunun cevabı da işte bu noktada saklı denilebilir.

Ekran koruyucusunun önüne gelen 3D ve 4D gibi ifadeler, camın eğimli olup olmadığını anlamamızı sağlıyor. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya ulaşmış eğimli ekranlı cihazlar, buna uygun koruyucu satın almayı gerektiriyor. Bu konuda ise kullanıcıların 5D ve 6D ekran koruyucu modellerine yönelmeleri gerekiyor.

İhtiyacınıza Uygun Seçim Yapın

Akıllı telefonunuz için temperli cam satın alırken ihtiyaçlarınızı ve elbette ürünün kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer eğimli ekrana sahip bir cihaz kullanıyorsanız 5D ve üstü koruyuculara yönelebilirsiniz. Aynı şekilde eğer dayanıklı ve son derece sağlam bir koruyucu istiyorsanız benzer yolu tercih edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular