5G Telefonlar Geliyor

/ 18 Nisan 2018 / 1.486 / yorumsuz
5G Telefonlar Geliyor

5G Telefonlar Geliyor

Huawei 2019’da 5G Uygumlu gep telefonu geliyor. Huawei firmasının 2019 tarihinde çıkarması hedeflenen 5G akıllı cep telefonu Huawei Mate 30 olarak piyasaya çıkması hedefleniyor.

5G ile ilgili daha önce spekülatif açıklamalar olmuştu. Pazarlama ile ilgii bu stretijeler henüz bir adım atılmasa da 5G uyumlu cep telefonlarının 2019 yılında sıkça göreceğimizin adımları şimdiden atılıyor.

Çinli şirketin Shenzhen’deki küresel analist zirvesinde paylaşılan bir slayta göre Huawei, önümüzdeki yılın ikinci yarısında ilk 5G akıllı telefonunu kullanmayı planlıyor. Bundan önce, ilk Huawei 5G mobil hotspot 2019 ikinci çeyrekte başlayacak.

Hem bu ürün hem de akıllı telefonun kendi bünyesinde geliştirilen baseband çiplerini kullanması bekleniyor. Şirket bu yıl MWC’de Balong 5G01 modemini piyasaya sundu ve daha önce bahsedilen sıcak nokta içinde bulunabilir.

H2 2019 sürüm zaman çizelgesi dikkate alındığında, söz konusu akıllı telefonun Mate 30 olabileceğini varsayarsak, bu yıl Mate serisinin P serisinin yaptığı gibi 10’dan 20’ye sıçraması şartıyla gelebileceği öngörülüyor

Kaynak


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.