Adobe Air Nedir ?

/ 16 Eylül 2019 / 1.709 / yorumsuz
Adobe Air Nedir ?

Bugün ki konumuz adobe air nedir ? bu konu hakkında bahsedeceğim. Adobe air nedir ve ne işe yarar kısa ve öz haliyle sizlere anlatmaya çalıştık.

Adobe Air Nedir?

Adobe air , kullandığınız tüm cihazlarda ( dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve telefonlarda ) internet uygulamalarında kullanmak için yapılmış bir ekran çalışma zamanıdır. Yani normal bir web uygulamasını adobe air sayesinde masaüstü bilgisayarınızda kullanabilir ve exe uygulamasına döndürebilirsiniz.

Air’in anlamı büyük bir değişiklik olarak değerlendiriliyor. Web uygulamanızı aniden masaüstü uygulamasına dönüştürebiliyor. Bu özellik öncelikle web geliştiricileri için muhteşem bir kolaylık sağlamış. Çünkü masaüstü bir uygulama yapabilmek için C++ gibi başka hiç bir dil öğrenmelerine gerek yok. Adobe air’in en son sürümü “15.0” dır. Dili İngilizce’dir.

 

Air kısaltması nereden gelmektedir?

Adobe air’in açılımı Adobe Integrated Runtime’ dir. Baş harflerini alarak kullanılmıştır.  Türkçe de Adobe demek ” Bütünleşik gerçek zamanlı çalışma ” anlamına gelir.

Adobe Air uygulamalarına örnekler ;

Adobe Media Player,

ReadAir,

Flickr

Desktop Search,

GmDesk

Machinarium

ImageDropr

FLVPlay HD gibi uygulamalar örnektir.

Eğer sormak istediğiniz sorular ya da bizlere bildirmek istediğiniz görüşleriniz var ise yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.