Adsl Modem Sürekli Kendini Resetliyor Sorunu!

/ 19 Kasım 2019 / 1.176 / yorumsuz
Adsl Modem Sürekli Kendini Resetliyor Sorunu!

Modeminiz sürekli kendini resetliyor ise bu arıza konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bu tür arızalar, hatalar ile karşılaşabilirsiniz. okul, işyeri, ofis, evlerde yer alan adsl modem bazen kendini resetler bazen de bu sorun sıklıkla yaşayabilirsiniz. Modem kendini resetledikten sonra ışıklar sönüp yanar ve bazı modemlerde tekrar ayarları girmek can sıkıcı bir durum olabilir.

Bu sorunu çözmek için ilk olarak sürümünü kontrol edin. Eski sürüm ise güncelleme gerçekleştirin. Modemin elektrik sıkıntısına bakın kabloda ya da elektrik kesintisinden dolayı modem kendini resetleyebilir. Eğer bu problemleri yaşamıyorsanız DNS adresini değişebilirsiniz. DNS adresini değiştiğiniz zaman bu sorunu çözebilirsiniz. Son olarak Asus Dsl , Inca , Linksys, ZyXel, Tp-Link, Tenda, Airties gibi modemlerde bu sorunun ortak olduğunu belirtelim.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.