Airdrop Adınızı Değiştirme!

/ 5 Haziran 2020 / 1.831 / yorumsuz
Airdrop Adınızı Değiştirme!

Bu yazımızda sizlere Airdrop adınızı değiştirme konusunda yardımcı olacağız. Android cihazlarda yer alan Bluetooth özelliği sayesinde birbirinize resim, müzik, video gönderebilirsiniz. iPhone cihazlarda yer alan Airdrop özeliği sayesinde de, iPhone cihazlara karşılıklı fotoğraf, video göndermesi gerçekleştirebilirsiniz. İnternete ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde veri göndermesini gerçekleştirebilirsiniz.

Airdrop özelliği sayesinde verilerinizi aktarmak için bağlantı yayınlayabilir, keşfedebilir, bağlantı kurabilir ve bir noktadan diğer noktaya Wi-Fi sunma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem, tüm fotoğraflarınızın, videolarınızın, kişilerinizin vb. Hızlı ve güvenli bağlantıyı kolayca depolama alanına aktarmanızı sağlar. iPhone ve iPad’ler arasında veri aktarımı için kullanacağımız bu özellikte karşı tarafın sizi bulması için adınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Eğer siz de Airdrop adınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

iOS aygıtınızın Ayarlar simgesine gidin. Genel kısmına daha sonra Hakkında alanına tıklayın. İlk kısımda yer alan cihazın adına tıklayın. Bu alanda cihazların AirDrop dosyalarını denemede kullanılan aynı cihaz olduğu için ismi bu alan üzerinden değiştirebilirsiniz. Yeni adlandırma işlemini gerçekleştirdikten sonra tamam düğmesine tıklayın. Bu adımlar sayesinde Airdrop adınızı değiştirmiş olursunuz. Airdrop seçimini herkes yaptığınız zaman karşı taraf adınızı rahat bir şekilde bulacaktır. Airdropu hızlı bir şekilde açmak için cihazınız menüde iken aşağıdan yukarıya doğru kaydırın. Wi-Fi alanına basılı tutun ve alt kısımda Airdop çıkacaktır. Airdrop’a tıkladıktan sonra aktif hale getirmiş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular