AirDrop Nedir, Nasıl Kullanılır?

/ 1 Ocak 2018 / 827 / yorumsuz
AirDrop Nedir, Nasıl Kullanılır?

AirDrop Nedir, Nasıl Kullanılır?

Android cihazlarda çok daha geniş bir kullanım alanı sunan BlueTooth özelliği ne yazık ki Apple cihazlarda çok daha dar bir kullanım hakkı tanımaktadır. Genelde İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda bulunan BlueTooth özelliği daha ziyade Apple cihazlar arasında veri alışveriş yapmak ya da bu cihazları birbirine bağlamak amaçlı kullanılabilmektedir. Daha geniş bir kullanım ağını Apple cihazlar arasında da sağlamak isteyen kişilere hitap eden uygulamaya AirDrop adı verilmektedir.

AirDrop Nedir?

Apple cihazlar arasındaki veri alışverişlerinin çok daha hızlı, kolay ve akıcı bir şekilde yapılmasını sağlayan özel uygulamaya AirDrop adı verilmektedir. Çok işlevli bir BlueTooth ağı olarak tanımlayabileceğimiz uygulama sayesinde İOS işletim sistemini kullanan cihazlar arasında veri alışverişi yapmanın yanı sıra bir cihazda açmış olduğunuz pencerede yer alan işleme diğer cihazınızda devam etmeniz de mümkündür.

AirDrop Nasıl Kullanılır?

Normal BlueTooth ve NFC teknolojisi ile kıyaslandığında çok daha üst düzey bir teknolojiyi kullanımına sunan uygulamayı çalıştırmak için ilk olarak cihazınıza indirin ve açın. Uygulama açıldığı anda etrafta bağlantı kurmaya uygun konumda yer alan diğer Apple cihazlar listelenecektir. Veri aktarımında bulunmak istediğiniz cihazı seçip iletmek istediğiniz veriyi işaretlemeniz aktarımın başlatılması için yeterli olacaktır. Buna ek olarak 3D Touch ile BlueTooth’un üzerine basarak ta AirDrop uygulamasını aktif hale getirebilir, sırası ile Ayarlar / Genel / AirDrop yollarını kullanarak ta aktif hale getirebilirsiniz.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.