Akıllı Oyuncak Chappet

/ 11 Aralık 2017 / 795 / yorumsuz
Akıllı Oyuncak Chappet

Akıllı Oyuncak Chappet!

Günümüzde cep telefonları, televizyonlar, buzdolapları, çamaşır makineleri gibi birçok aygıt, akıllı aygıta dönüşüyor. Bunların yanı sıra artık çocukların tüm günlerini geçirdiği oyuncaklar da akıllı aygıtlar arasında yerini ediniyor. Akıllı oyuncak Chappet, akıllı telefonlara yüklenen uygulama sayesinde kontrol edilebiliyor.

Sadece 20 Gram!

Japon icadı olan Chappet, yirmi gram ağırlığında ufak bir düğme görümünde olup; aslında bir düğmeden çok daha fazlası. Ürün, pelüş oyuncaklar başta olmak üzere her türlü oyuncağın üzerine takılabiliyor. Ebeveynler, akıllı telefonlarına yükledikleri uygulama ile Chappet’i kontrol edebiliyor ve uygulama üzerinden hazırlanan metinleri çocuklara okuyabiliyor. Cihaz, üç farklı ses tonuna sahip olup; önceden kaydedilen yirmi şarkı ve yirmi masalı barındırıyor.

 

 

Cihazında üzerinde hoparlörün yanı sıra bir de mikrofon yer alıyor. Uygulama chat modunda çalıştırıldığı zaman çocuklar ile sohbet edebiliyor ve bu esnada kendi ses tonunu kullanıyor. Dilendiği takdirde birbirinden farklı masal ve şarkıların da yüklenebildiği ürün, imitation modundayken ebeveynlerin belirlediği ifadeleri tekrar ederek çocukların konuşmaya başlama süreçlerinde de yardımcı olabiliyor.

Ağlama Dedektörü

Üründe yerleşik durumda bulunan mikrofon sayesinde ağlama dedektörü olarak da kullanılabilen Chappet, çocuklar huzursuzlandığı zaman yardımlarına koşuyor. Ağlamaya başlayan çocuklara, kayıtlı olan şarkılardan ya da ninnilerden birini dinletip onları sakinleştirebiliyor.

Chappet, Japonya’da satışa sunulduğunda Good Design Award 2017 ve Kids Design Award gibi birçok ödül kazandı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.