Akıllı telefon alırken bilmeniz gerekenler

/ 21 Mart 2019 / 896 / yorumsuz
Akıllı telefon alırken bilmeniz gerekenler

Akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Akıllı telefon almayı düşünüyorsanız eğer, bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Ciddi paralar ödediğimiz telefonları aldıktan sonra olumsuz durumlarla karşılaşıp pişman olmamak için sağlam adım atmamız gerekmekte. İşte detaylar…

Akıllı telefonlarda fiyatların yükseldiği hepimiz biliyoruz. Satın almış olduğumuz akıllı telefonlar ile en az bir kaç yıl rahat kullanmamız çok önem taşımakta. Bu bakımdan bu yazımızda sizlere bazı detayları derledik.

İlk olarak akıllı telefon almadan önce ne kadar bir bütçeniz olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Piyasada onlarca markanın birden fazla model telefonu bulunuyor. 1000 TL altında bir telefon alacaksanız da durum aynı, 2000 TL civarında da alacaksanız durum aynı. Açık konuşmak gerekirse yeni modellerin çıkması bir önceki modellerde bir fiyat düşüklüğüne neden oluyor. Bu bakımdan piyasayı doğru bir şekilde araştırmak gerek.

Android mi iOS mu almalıyım?

Kişiler arasında en büyük sorun Android ve iOS arasında yaşanmaktadır. Kimileri Android’i savunur kimileri iOS‘u. Ancak bir durum var ki bu konuya çok güzel bir şekilde açıklama getireceğim. Ben hem editörlük hem de yazılım ile uğraşan ve telefon elinden düşmeyen bir kişiyim. Hem iPhone kullanıyorum hem Samsung.

Ancak Samsung kullanmama rağmen iPhone’um neden mi var? Ben akşam evime kafam rahat gitmek istediğim için iPhone’a ihtiyaç duyuyorum. Android model sıfır telefon alsam bile bir süre sonra kasma donma takılmalar ve istenilen durum gerçekleşmiyor. iPhone’larda ise kafam rahat yoluma devam ediyorum.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.