Akıllı telefon endüstrisi “etkili bir durgunlukta”

/ 6 Kasım 2018 / 591 / yorumsuz
Akıllı telefon endüstrisi “etkili bir durgunlukta”

 

Akıllı telefon endüstrisi durgunlukta

Dünya çapında lider bir pazar araştırması şirketi olan Strategy Analytics‘in en son araştırmasına göre, akıllı telefon endüstrisi “etkin bir durgunlukta”. Q3 2018 raporları, akıllı telefon gönderilerinin yüzde 6 ila 8 arasında olduğunu, fakat Çinli üreticiler için daha iyi bir haber olduğunu gösteriyor.

Bu yıl Temmuz ve Eylül ayları arasında satılan cihaz sayısı 355 ile 360 ​​milyon adet arasında bir düşüş gösterdi ve bu da satışların düştüğü dördüncü çeyrekte kaydedildi. Strategy Analytics’in Direktörü Linda Sui şunları söyledi: “Akıllı telefon endüstrisi, aşırı derecede azaltılmış taşıyıcı sübvansiyonları, daha uzun yenileme oranları, çeşitli bölgelerdeki envanter birikimi ve heyecan verici donanım ve tasarım yeniliklerinin eksikliği ile karşı karşıya gelmemek için mücadele ediyor.”

Genel görünüm, Çinli üreticiler için HuaweiApple‘ın önüne geçtiği için daha pa rlak görünüyor. Huawei’nin sevkiyat hacmi, 2016 yılının üçüncü çeyreğine göre% 32 artış gösterdi. P20 Pro gibi markaların yanı sıra Honor markalı telefonlar da piyasaya çıktı .

Başka bir Çin markası olan Xiaomi de yükselmeye devam ediyor. Pekin merkezli üretici için yapılan sevkiyatlar, diğer Avrupa pazarlarına daha da genişlemeye devam ederken, Q3’ün rakamlarına göre % 20 artış gösterdi. Samsung, bir önceki yıla göre yüzde 13 daha az üniteye rağmen en yüksek seviyesini korumuştur. OPPO beşinci en büyük akıllı telefon üreticisidir.

Akıllı telefon durgunluğu için olası nedenler

Akıllı telefon satışlarındaki düşüş, bana büyük bir sürpriz gibi gelmiyor. Geçtiğimiz hafta, bir çalışma ABD’deki kullanıcıların akıllı telefonlarına daha uzun süre takıldığını tespit etti. Bu yıl 1 Temmuz-20 Eylül tarihleri ​​arasında iPhone ticaretine dayanan araştırmalar, ortalama devir sayısının (ve dolayısıyla yeni bir şeylerin yerini almasıyla) boşaltıldığını ve aynı dönem için 2.37 yıl olan 2.92 yıl olduğunu buldu.

Bayrak gemilerinin fiyatı artmaya devam ettikçe ve 1000 $ + akıllı telefon artık standart olduğundan, müşterilerin cihazlarına neden daha uzun süre almamaya dayanmak isteyeceklerini görmek kolay. ABD ve İngiltere’deki taşıyıcılar genellikle telefon planlarının uzunluğuna bağlı döngüleri oluşturur. Şuan telefon değiştirmek gerçekten can yakabilir.

Bugün, çoğu üreticinin yılda iki bayrak gemisi piyasaya sürmesi ve kullanıcıların en azından Avrupa’da, bir üreticiden doğrudan kilitli bir cihaz satın almasıyla daha rahat hale gelmesiyle, trendin yakın zamanda değiştiğini görmüyorum.

Çıkarılabilir pilleri kaybettik, bu da markaların düzenli güncellemeleri destekleye bilmesinin bir yoludur ve son zamanlarda aynı modele ulaşmak için eski modellerin kasıtlı olarak yavaşlatılmasını saran birçok skandal gördük.

Satış büyümesini yeniden başlatmak için sektörün yeni bir inovasyona ihtiyacı olduğu hissini bizde hissediyoruz. Katlanabilir telefon bu sorunu çözebilir mi? zamanla göreceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.