Akıllı Telefonu Satmadan Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

/ 26 Aralık 2017 / 1.637 / yorumsuz
Akıllı Telefonu Satmadan Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Akıllı Telefonu Satmadan Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sürekli olarak kendisini yenileyen ve çıkan üst modellerin çok daha cazip özellikler sunması nedeni ile akıllı telefonların kullanım süreleri düşmeye devam ediyor. Telefonunu üst bir modelle yenilemek isteyen kişiler akıllı telefonlarını satmayı tercih ederken satış işleminden sonra mağdur olmamak için ise dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler bulunuyor. Peki, akıllı telefonu satmadan önce mutlaka yapılması gerekenler nelerdir?

Hafızayı Derinlemesine Temizlemek

Pek çok kişinin en mahrem bilgilerine dahi ev sahipliği yapan akıllı telefonlar mutlaka satış işleminden önce derinlemesine temizlik yapılması gereken cihazlar olarak kabul ediliyor. Kişisel verileri temizlemek için kullanılan klasik seçim yapıp silmek yöntemi kalıcı temizleme sağlamadığı için mutlaka derinlemesine bir hafıza temizliği yapmak gerekiyor. Bunun için hafıza silme işlemini yapıp ardından format atmak ve aynı işlemi birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Mutlaka Rehber Yedeği Alın

Yeni telefonu geçiş yaptıktan sonra mağdur olmamak adına mutlaka öncesinde rehber yedeği alın. Aslında telefon rehberini yedekleme işlemi yaşanacak olası virüs bulaşması gibi sorunlarda da rehberinizi kaybetmenizi önlemesi açısından düzenli olarak yapılması gerekenler arasında bulunur. Rehberinizin yedeğini .cvs formatında alarak saklamanız önerilir.

Uygulama Yedeklerini Alın

Üçüncü parti uygulamaların yedeklerini alarak saklamak isterseniz Android işletim sistemi bunun için yedekleme / geri yükleme sihirbazı ile size yardımcı olacaktır.

IMEI – MSISDN Eşleşme Sorunu

İMEİ Klonlama mağdurları tarafından yaşanan IMEI – MSISDN Eşleşme sorunu cep telefonunun içerisine bir başka sim kart takıldığı anda “şebeke yok” uyarısı alınmasına neden olmaktadır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.