Akıllı telefonunuza sahte uygulama indirmeden nasıl tespit edersiniz?

/ 18 Ekim 2018 / 357 / yorumsuz
Akıllı telefonunuza sahte uygulama indirmeden nasıl tespit edersiniz?

 

Sahte uygulama nasıl tespit edilir?

Çoğu zaman birçok kişi orijinal uygulamaların sahte sürümlerini indiriyor. Sahte uygulamaların indirilmesi , telefonunuzu kişisel bilgilerinizin yanlış ellere geçmesine zarar vermeden ciddi sonuçlara yol açabilir ve yalnızca orijinal uygulamaları indirmeniz önemlidir . Fakat, sahte uygulamalar her zaman köşe başındadır ve burada sahte uygulamaları indirmekten ve akıllı telefonunuzda bulunan kötü amaçlı yazılımları önlemekten nasıl kaçınacağınızı anlatıyoruz.

Her zaman Resmi App mağazalarından indirin

Ne olursa olsun, her zaman uygulamaları yalnızca resmi mağazadan indirin. Uygulamaları başka yerlerden indirme seçeneğiniz olabilir, fakat bunları olabildiğince fazla kullanmayın. Kötü amaçlı uygulamalar resmi mağazalarda da bulunurken, mümkün olduğunca erken kaldırılıyor. Resmi uygulama mağazaları, sahte uygulamaların barınmasına çok az şans verebiliyor.

Uygulamanın açıklamasını okuyun

Çok fazla yazım hatası veya dilbilgisi hatası görüyor musunuz? Eh, bu sahte bir uygulama için kırmızı bir bayrak. Her ne olursa olsun güvenilir bir geliştirici, bu hataları basit bir şekilde yanlış tanımlayan bir uygulama yapmaz.

Yorumlar önemlidir

Uygulamaların belirli yorumlarını okurken bunları okumak size zarar vermez. Bu sahte bir uygulama ise, o zaman uygulamanın sahte olduğunu açıkça belirtecek yorumlar olacaktır. Uygulamayı indirmeden önce nasıl yorumlar yapıldığını bilmek iyi bir şey.

Geliştiricinin kısa arkaplan kontrolünü yapın

Uygulama geliştiricisinin web sitesini ziyaret etmeyi deneyin veya uygulama mağazası açıklamasında bunları okuyun. Bir uygulamayı indirmeden önce, geliştiriciyi tanımak her zaman iyi bir fikirdir. Şüpheli bir şey bulursanız web sitesi veya sosyal medyası yoksa. O uygulamayı indirmeden daha iyi durumdasınız demektir.

İndirme sayısına bakın

Bu, uygulamanın gerçek mi yoksa sahte mi olduğuna dair iyi bir göstergedir. İndirme sayısı yüksekse, o zaman çok sayıda insanın “dolandırıldığı” olası değildir.

Yukarıdaki başlıkların tamamen kusursuz olmadığını unutmayın. Fakat herhangi bir uygulamayı körü körüne veya dürtüden indirmekten daha iyidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular