Akıllı Telefonunuzdan Konum Paylaşamıyor musunuz? Bir çok çözüm yazımızda!

/ 17 Nisan 2018 / 1.044 / yorumsuz
Akıllı Telefonunuzdan Konum Paylaşamıyor musunuz? Bir çok çözüm yazımızda!

Android Telefonlarda Konum Paylaşma Yöntemleri

Android’de konumunuzu paylaşmak, basit ama genellikle gözden kaçan bir özelliktir. Özellikle yeni yerlerdeyken arkadaşlarımızla ve ailemizle nerede olduğumuzu tarif etmeye çalışmak için zaman harcıyoruz ve mesajı almak için biraz zaman alabilir. Ama böyle olmak zorunda değil. Tam konumunuzu göndermek Android ile hızlı ve doğru bir şekilde ifade edilir. Bu, nerede olduğunuzu ve daha fazla zamanı deneyimlemek için daha az zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir. Tercih ettiğiniz mesajlaşma uygulamalarıyla bunu yapmanın birkaç farklı yolunu ele alalım.

WhatsApp Messenger ile Konum paylaşma

Konumunuzu göndermek istediğiniz WhatsApp görüşmesine gidin, ek (ataç) düğmesine dokunun, ardından “konum” a dokunun. WhatsApp konumunuzu belirler (birkaç metre içinde). Daha sonra yapmanız gereken tek şey “mevcut konumunuzu gönder” düğmesine dokunmanız ve adresin konuşmaya girilmesidir. Çok basit değil mi?

Mevcut konumunuzu istediğiniz zaman gönderebilirsiniz, ancak “konum gönder” sayfasında bekledikçe, bilgileriniz tam olarak nerede olduğunuzu daha doğru bir şekilde WhatsApp hones olarak gösterecektir.

Facebook Messenger ile Konum paylaşma

Mesajınızı yazdığınızda, mesaj kutusunun sağ tarafında GPS konum sembolünü göreceksiniz; ona dokunun. Facebook, Messenger için konumu açmanızı istediğinde “açmak” düğmesine dokunun. Artık mesaj gönderdiğinizde, konumunuzla etiketlenirler. Alıcının gönderildiği yeri görmek için mesaja dokunması yeterlidir veya daha ayrıntılı bir görünüm için Messenger görüşme seçeneklerinde “haritayı görüntüle” yi seçebilirler.

Google Hangouts ile konum paylaşma

WhatsApp uygulamasına benzer şekilde, bir Hangout görüşmesine gidin ve ek düğmesini seçin. Bir sonraki menüde “konum” a hafifçe vurun ve Hangouts nerede olduğunuzu belirleyecektir. Sadece konumunuzu göndermek için oka (gönder düğmesine) basmanız yeterlidir, yoksa bunun yerine göndermek için harita pimini başka bir adrese taşıyabilirsiniz.

Facebook Messenger  ile konum paylaşma

Konum verileri, stok Android mesajlaşma servisiyle de kolayca paylaşılabilir. Bir kez daha, bir konum paylaşmayı, “ataş” simgesine basıp konumunuza dokunmak istediğiniz konuşmaya gidin. Daha sonra bir yer arayabilir veya otomatik olarak nerede bulunduğunuzu bulmak için GPS düğmesine basabilirsiniz. “Gönder” düğmesine bastığınızda, alıcı konumunuz için Google Haritalar Kimliği alır.

Google Haritalar ile konum paylaşma

Google Haritalar’ı kullanmak, bu özel piramidin en üstünde yer almaktadır, çünkü buradan, adresi göndermek için yüklediğiniz mesajlaşma uygulamalarından herhangi birini seçebilirsiniz. Google Haritalar’a girin ve istediğiniz konumu bulun, ardından göndermek istediğiniz haritanın alanına basın ve basılı tutun. Google Haritalar kırmızı “pin” simgesi aşağıdaki adrese göre haritaya düşecektir. Adrese dokunun ve “kaydet” veya “paylaş” seçenekleri kullanıma sunulacaktır. ” Paylaş ” düğmesine dokunun. Şimdi konumunuzu paylaşmanın bir yol listesi sunulmalı, sadece kullanmak istediğinizi seçin ve ardından göndermek istediğiniz konuşma / alıcıyı seçin.

Snapchat ile konum paylaşma

Bu seçenek uydulara ve izleme teknolojisine dayanmaz, ancak şaşırtıcı bir şekilde doğru olabilir. İç mekan, dış mekan, isim veya bulunduğunuz yer için seçtiğiniz herhangi bir tanımlayıcının resmini çekin ve gönderin. Yaratıcı olun, bir ipucu gönderin, eğlenin.

Bu konum paylaşımı seçenekleri, kullanıcı deneyiminizi basitleştirmenin başka bir yoludur. Onlara aşina olduktan sonra, ne kadar uygun olabileceğini göreceksiniz.

Konumu paylaşmak için başka daha etkili yollar var mı? Yoksa sadece adresi mi yazıyorsun?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.