Alexa Değerini Düşürmek İçin Neler Yapılır ?

/ 13 Eylül 2019 / 685 / yorumsuz
Alexa Değerini Düşürmek İçin Neler Yapılır ?

Bugün sizlere web site blog sahipleri için alexa değeri nasıl düşürülür bu konudan bahsedeceğim.

Öncelikle alexa nedir bir anlatalım. Web siteleri hakkında bilgi toplayarak, site ziyaretçileri, anahtar kelimeler ve en çok hangi ülkeden ziyaretçi gelmiş, erkek, bayan kullanıcı gibi bilgileri toplar, dünya ve ülke sıralamasında kaçıncı sırada yer alıyor bu bilgilerin raporlarını hazırlayan bir sitedir.

Bir site hakkında bilgi almak isteyenler bu alexa değerini göz önünde bulundururlar. Bunu inceleyerek sitenin kalitesi hakkında fikre sahip olurlar. Bunun için site sahipleri alexa değeri ne kadar düşük olursa o kadar kaliteli olduğunu düşünürler.

Alexa değeri nasıl düşürülür ?

Yaptığınız paylaşımlar ve bu paylaşımların içeriği alexa değerini düşürmek için önemlidir, yazılan makalelerde bu değeri düşürmek için önemlidir. Alexa değerini düşürme yöntemleri ;

1- Özgün İçerikli Olması ; Sitenizde paylaşılan konular ve yazılar tamamen özgün bir dille yani anlaşılır, kullanıcıları yormadan sade bir dille yazılmalıdır. İmla kurallarına dikkat ederek yazmalısınız. Kopyalama asla yapılmamalı, konuyla alakalı görsel kullanmanız gerekir.

2- Yorum Yapılmalı ; Yani sitenizde paylaştığınız yazıların altına yapılan yorumlar sitenizin kalitesini artıracaktır. Paylaştığınız yazılara yapılan yorumlar önemli, sitenizin aktif olduğunu, ziyaretçinizin çok olduğunu gösterir.  Bundan dolayı site sahipleri yorum desteği satın alarak alexa değerini düşürmeye çalışıyorlar.

3- Backlink ; Yani alexa değeri düşük olan sitelerden backlink alabilirsiniz. Follow gibi linkler kiralayabilirsiniz yada satın alabilirsiniz. Kaliteli sitelerden tanıtım yazısı alabilir, banner kiralayabilirsiniz. Yada bilindik haber sitelerinde yazarlık yaparak kendi sitenizin linkini paylaşarak sitenizin kalitesini artırabilirsiniz. Kullanılan sosyal ağlarda paylaşım yapabilirsiniz.

4- Ziyaretçilerin Site İçin de Vakit Geçirmesini Sağlayın ; Sitenizi ziyaret edenlerin, sitenizde ki diğer konuları merak etmelerini sağlayın. Dikkat çekmek içinde tema ve eklentilerle diğer konular gibi başlık altında konuya yakın diğer yazıları gösterin. Ziyaretçileriniz sitenizde uzun süre kalsınlar.

5- İçerik Paylaşımı Yapın ; Paylaşımlarınızı genelde aynı saatte paylaşın. En az gün içerisinde 1-2 konu paylaşın.

6- Site Açılma Süresi ; Eğer siteniz geç açılıyorsa, ziyaretçiler erken açılan siteleri tercih edecektir. O yüzden sitenizin açılma süresini ölçün eğer geç açılıyorsa önleminizi alın.

7- Alexa Kodları Eklemek ; Faydalı olup olmadığını bilemiyoruz ama tercih edenler var. Alexa banner kodu ekleyerek düşürme işlemini sağlayabiliyorlar. https://www.alexa.com/ adresine girerek bu kodları alabilirsiniz.

Peki alexa değeri nasıl kontrol edilir ?

https://www.alexa.com/siteinfo adresine girelim sitenin ismini yazalım bu şekilde kontrol sağlayabiliriz.

https://www.alexa.com/siteinfo/siteadı.uzantı yada bu adresi direk tarayıcınıza yapıştırın ve kontrolü sağlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.