Aliexpress Güvenilir mi?

/ 25 Ekim 2018 / 490 / yorumsuz
Aliexpress Güvenilir mi?

Aliexpress Güvenilir mi?

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların daha basit ve daha kolay bir şekilde alışveriş yapmasına da imkân tanıması birçok kolaylığı beraberinde getirdi diyebiliyoruz. Bu kolaylıklardan birisi de internetten alışveriştir. Alışveriş yapmak istediğimiz zaman arama motorlarına almak istediğimiz ürünü yazıp arattığımız zaman onlarca alışveriş sitesi karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de Aliexpress olmaktadır. Çoğu insan Aliexpress hakkında bilgi sahibi olsa da bazı insanların bu Aliexpress güvenilir mi sorusuna takılıp kaldıkları görülüyor.

En güvenilir alışveriş sitesi hangisi diye sorulacak olsa hiç kuşkusuz Aliexpress diyebiliriz. Çünkü dünya genelinde hizmet veren 3 milyonun üzerinde tedarikçisinin olması ve Çin menşeili ürünlerin daha fazla olmasına istinaden uygun fiyatlı olmasından dolayı insanlar tarafından sevilen ve beğenilerek alışveriş yapılan site unvanına sahip olduğunun altını çizmek isteriz. Ancak güvenilir bir şekilde alıveriş yapmanın da bazı kuralları yok değil.

 

Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır?

Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikli olarak üye olmanız gerekiyor. Facebook üzerinden direkt olarak giriş yapmak mümkündür. İnsanlar Aliexpress üzerinden alışveriş yapacakları zaman genelde ‘’ Aliexpress’den telefon almak güvenilir mi ‘’ şeklinde bazı düşüncelere sahip olmaktadırlar. Bizler araştırmalarımıza göre evet güvenilir diyebiliyoruz ancak sizin de şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Satıcının Aliexpress sitesi üzerinden en az iki yıllık üyeliğinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Aliexpress satıcılar için ürün değerlendirme puanlaması sunuyor. Satın alacağınız ürünün satıcısının en az 4.5 ve üzeri puana sahip olması size güven verecektir.

Satıcı aynı üründen çok sayıda satmış olması da büyük bir güven avantajıdır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.