Amazon Alışveriş Rehberi

/ 29 Kasım 2017 / 1.052 / yorumsuz
Amazon Alışveriş Rehberi

Amazon‘dan alışveriş yapmak isteyen fakat nasıl üyelik alıp, alışveriş yapacağını, kargo fiyatlarını ve ürünün gümrükten geçip geçmeme durumunu bilmeyenler için çok yardımcı olacak bir rehber bulunuyor.

Amazon Üyelik Alma

Öncelikle amazon.de üzerinden e-posta adresi ile siteye üye olunması gerekiyor. Amazon üyeliği alındıktan sonra, sitenin üst bölümünde yer alan Hesabım bölümüne tıklamak, Adres Defterinizi Yönetim seçeneğinden de ev ve iş yeri adresinin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekiyor. Daha sonra Hesabım kısmına geri dönerek, Ödeme Araçları bölümünden Ödeme Araçlarınızı Yönetin seçeneğine tıklayıp, kredi kartı bilgilerinin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekiyor.

Amazon’un desteklediği kredi kartları; Visa, Delta, Electron, Master Card, American Express.

Amazon’dan Ürün Alma

Satın almak istenen ürün, sepete ekleniyor. Daha sonra Alışverişi Tamamla seçeneğine tıklayarak adres bilgilerinin olduğu ekrana geçip, kargo seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Kargo bilgisinin ardından ödeme seçeneği belirleniyor ve Devam et seçeneğine tıklanması gerekiyor. Ürünün gümrüğe takılmaması için vergi ödemesinin yapılması gerekiyor. Amazon tarafından peşin olarak alınan vergi sayesinde ürünün fiyatı ne olursa olsun gümrük ile ilgili bir sorun çıkmıyor. Vergi bedeli, satın alınacak olan ürünün fiyatına göre değişkenlik gösterebiliyor olup, “İthalat Ücreti Depozitosu” olarak geçiyor.

Amazon Ürün Takibi

Hesabım bölümünden Siparişlerim seçeneğine tıklayıp, Kargo Takibi kısmına giderek ürünün hangi firma ile geldiğini ve taşıma sürecinin hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almak mümkün oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.