Amazon Prime Video Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

/ 6 Şubat 2019 / 1.551 / yorumsuz
Amazon Prime Video Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

 

Amazon Prime Video Geçmişi Nasıl Silinir?

Netflix ve YouTube gibi ,  Amazon Prime Video da videoların geçmişini saklar. Amazon, önerilerini geliştirmek için bu verileri kullanır, ancak izlemiş olduğunuz videoları geçmişten kaldırabilirsiniz.

Saat geçmişinizi görüntülemek için Amazon’un web sitesinde İzlediğiniz Videolar sayfasına gidin. Tarayıcınızda Amazon hesabınıza giriş yapmadıysanız, devam etmek için oturum açmanız gerekir.

Bu sayfayı Amazon’un web sitesinde , tarayıcınızda Amazon.com adresine giderek , farenizi ana sayfanın sağ üst köşesindeki “Hesap ve Listeler” in üzerine getirip “Ana Videonuz” seçeneğini tıklatarak da bulabilirsiniz. On Prime video sayfasında, ekranın sağ üst köşesindeki “Ayarlar” “İzleme Geçmişi” seçeneğini tıklayın ve sonra “Görünüm İzleme Geçmişi” butonuna tıklayın.

Bu sayfa, en son izlediğiniz videoların en başında yer alan Amazon’da izlediğiniz tüm videoların geçmişini gösterir.

Liste, akıllı telefon, Roku, iPhone, Android telefonunuzda veya web tarayıcınızda , Amazon hesabınızı kullanarak herhangi bir cihazda izlemiş olduğunuz videoları gösterir.

Bir videoyu izleme geçmişinizden kaldırmak için, videonun altındaki “İzlenen videolardan bunu kaldır” bağlantısını tıklayın. Amazon, videoyu izlediğini unutacak, bu nedenle öneriler için kullanılmayacak ve insanlar hesabınızın izleme geçmişinde göremeyecek.

Bu sayfadan istediğiniz videoları kaldırın. Bu hesapta izlediğiniz diğer videoları görüntülemek için aşağı kaydırın ve sayfanın altındaki “İleri” düğmesine tıklayın.

Videoları videonun sağındaki yıldızlara tıklayarak da derecelendirebilirsiniz. Bir videoyu geçmişinizde tutmak, ancak önerilerinizi etkilemesini istemiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için “ Öneriler İçin Kullanma ” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Ne yazık ki, Amazon tüm izlenen geçmişinizi tek bir tıklamayla temizlemenin bir yolunu sunmuyor. geçmişinizi tamamen silmek istiyorsanız, bu listedeki videoları tek tek silmeniz gerekir.

Amazon göz atma geçmişinizden görüntülediğiniz ürünleri de silebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.