Amazon Türkiye Teslimat Süreci Nasıl İşleyecek?

/ 8 Ekim 2018 / 1.030 / yorumsuz
Amazon Türkiye Teslimat Süreci Nasıl İşleyecek?

Amazon Türkiye Teslimat Süreci Nasıl İşleyecek?

 

Dünyanın en büyük online ticaret sitelerinden biri olan Amazon Türkiye ofisi ile satışlara başladı.  Türkiye’de daha öncede satış hizmeti veren şirket işlemleri hızlandırmak adına İstanbul’da ofis açma kararı almıştı. Amerika ile Türkiye arasında yaşanan kriz nedeni ile bu kararını erteleyen Amazon sonunda beklenen adımı attı ve İstanbul ofisini açarak Türkiye pazarına resmi girişini yapmış oldu. Peki, Amazon Türkiye teslimat süreci nasıl işleyecek?

 

Amazon Türkiye Hangi Kargo Şirketleri İle Anlaştı?

 

Bilindiği üzere e-ticaret siteleri sipariş aldıkları ürünleri anlaşmalı kargo şirketleri ile gönderiyorlar. Bu şirketlerin hizmet kalitesi direkt olarak müşteri memnuniyet oranını etkiliyor. Çünkü şirket ürünü ne kadar hızlı gönderirse göndersin kargoda yaşanan takılmalar teslimat süresini uzatıyor ki bu da müşterinin memnuniyet oranını düşürüyor. Amazon Türkiye kabul ettiği siparişleri müşterilerine ulaştırmak için AGT Kurye ve MNG Kargo ile anlaştığını duyurdu. Yine müşterilerine standart kargo ve ekspress teslimat seçeneklerini sundu.

 

Ekspress Teslimat Belirli Yerlerde Var

 

Standart kargo hizmeti tüm Türkiye içerisinde kullanılabilirken ekspres kargo ise sadece belirli yerleşim yerlerinde kullanılabiliyor. Bu seçeneğin tercih edilmesi durumunda Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul’da 1 iş günü içerisinde sipariş teslim edilirken diğer şehirlerde ise teslimatlar en geç 2 iş günü içerisinde mutlaka teslim edilmiş oluyor. Standart kargo ücreti 4,90 lira olarak uygulanırken Ekspres kargo ücreti ise 7,90 lira olarak uygulanıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.