Amazon’dan Büyük Türkiye Kararı!

/ 29 Kasım 2017 / 779 / yorumsuz
Amazon’dan Büyük Türkiye Kararı!

Amazon’dan Büyük Türkiye Kararı!

Alışveriş platformları arasında dünyanın en büyük platformu olma unvanına sahip olan ve her geçen gün biraz daha gelişmeye devam eden Amazon Türkiye’ye gelme kararı aldı. İlk olarak geride bıraktığımız aylar içerisinde Amazon platformunun Türkiye’de resmi olarak faaliyetlere başlayacağı iddiaları ortaya atılmış ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı. Site şimdiye kadar amazon.de üzerinden Türkçe dil seçeneği ile hizmet veriyor toplam alışverişi 29 Euro ile daha üzerinde tutan kişilere ücretsiz kargo seçeneği ile alışveriş yapma imkânı sunuyordu.

Temmuz Ayında Türkiye’de Olacak

Konu hakkında ilk resmi açıklama Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay tarafından yapıldı. Çağatay’ın kullanmış olduğu Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile beraber önümüzdeki yılın Temmuz ayı itibari ile Amazon resmi olarak Türkiye şubesi üzerinden hizmet vermeye başlayacak. Ancak şirketin Türkiye faaliyetlerine başlaması ile beraber kargo ücretleri ve fiyatlandırma konusunda bir değişiklik politikasına gidip gitmeyeceğine dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

Vergi Uygulaması Avantajlı Fiyatları Zora Sokabilir

Amazon markasının Türkiye’ye giriş kararı alması diğer alışveriş siteleri üzerinde olumsuz bir etki oluştursa da Türkiye’de alınacak vergiler ile avantajlı fiyatların artması da olası görünüyor. Şu anda amazon üzerinden Play Station 4 oyun konsolu kargo ve vergileri dâhil olmak üzere 900 liraya gelirken vergi engelini aşabilirse Amazon sitesinin ülkemizde çok büyük rakamlı satışlara imza atması oldukça mümkün görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.