Android 10 pil yüzdesini ana ekranda gösterme

/ 26 Şubat 2020 / 784 / yorumsuz
Android 10 pil yüzdesini ana ekranda gösterme

Selamlar bugün sizlere Android 10 işletim sisteminde batarya yüzdesini ana ekranda gösterme işleminden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Sizlerinde Android batarya yüzdesini görmek istediğinizi düşünebiliriz. Bu bakımdan pil kapasite durumunu ne durumda olduğu görerek hareket edebilir veya şarj edebilirsiniz.

Android 10 pil yüzdesini göstermek için sizlerin yapması gereken adımlar oldukça basit.

ANDROİD 10 BATARYA YÜZDE GÖSTERGESİNİ AKTİF ETME

Batarya yüzdesini göstermek için Ayarlar menüsüne girin ve Pil kısmından Pil yüzdesini aktif edin. Bu işlem yeterli olacaktır.

Böylelikle Android 10 pil seviyesini göstermiş ve şarj esnasında bile pilin ne kadar sürede biteceğini az çok tahmin edebileceksiniz. Pil için daha fazla detayı ise menüden görebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.