Android 8.1 Güncellemesi Telefon Arızalarına Mı Neden Oluyor?

/ 21 Aralık 2017 / 810 / yorumsuz
Android 8.1 Güncellemesi Telefon Arızalarına Mı Neden Oluyor?

Android 8.1 Güncellemesi Telefon Arızalarına Mı Neden Oluyor?

Android işletim sistemi sürekli olarak kendisini yenilemeye devam ederken her zaman olduğu gibi en yeni güncellemeler ilk olarak Google Pixel akıllı telefon kullanıcılarına dağıtılıyor. İşletim sisteminin son güncellemesi olan Android Oreo 8.1 güncellemesini indiren pek çok kişi ise indirme işleminin ardından ciddi sorunlar yaşadıklarını iddia etti.

Çoklu Dokunmatik Devre Dışı Kalıyor

Kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar incelendiğinde yeni güncelleme ile beraber indirme işleminin ardından çoklu dokunmatik devre dışı kaldığı belirtiliyor. Reddit ve Google forumlar üzerinden yapılan yorumlar incelendiğinde yeni güncellemeyi indiren kişilerin çoklu dokunmatik özelliğini kullanamadıklarını söyledikleri dikkat çekiyor. Hatta sorunu yaşayan kişilerin bu sorunu çözmek için işletim sistemini tekrar Android 8.0 sürümüne döndürdükleri görülüyor. Birden fazla parmağın aynı anda kullanıldığı oyunlarda sorunun bariz şekilde ortaya çıktığı belirtilirken yine Google Fotoğraflar uygulamasında da çoklu dokunmatiğin devre dışı kaldığı belirtiliyor.

Google’a Geri Bildirimde Bulunun

Son güncellemeyi indiren kişilerin yaşadıkları sorunun çözümü için öncelikle Google’a geri bildirimde bulunmaları gerekiyor. Bunun için ise öncelikle cep telefonunuzun ana menüsünden ayarlar bölümüne giriş yapıp ardından sırası ile sistem, telefon hakkında ve geri bildirim gönder seçeneklerini tercih etmeniz yeterli oluyor. Sorunun tek kalıcı çözümü ise şimdilik yeni güncellemeden vazgeçerek cihazı yeniden Android 8.0 güncellemesine geri döndürmek gibi görünüyor. Zaten sorunu yaşayan kişilerin büyük bir bölümü de aynı yolu kullanarak eski sürüme geri dönüş yapmış durumda.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.