Android 8.1 Kullanıcılarına Büyük Pil Müjdesi Geldi

/ 15 Kasım 2017 / 1.530 / yorumsuz
Android 8.1 Kullanıcılarına Büyük Pil Müjdesi Geldi

Android 8.1 Kullanıcılarına Büyük Pil Müjdesi Geldi

Android Oreo işletim sistemi ile pek çok yenilik hayata geçirilirken bir önceki işletim sisteminde bulunan özellikler de oldukça iyileştirilmişti. Gelen talepleri değerlendiren Android yeni sürümler ile sistemi iyileştirmeye devam ederken oldukça beğenilen yeniliklere de imza atıyor. Andorid Oreo 8.1 sürümü ile hangi uygulamanın ne kadar pil tüketiminde bulunduğunun kullanıcı tarafından görüntülenmesine olanak sağlanacak.

Android Police Yeni Raporu Yayımlandı

Yayımlanan son raporda Android 8.1 sürümü ile ilgili olarak büyük bir yeniliğe yer verildi. Yeni sürümde artık uygulamaların pil tüketimleri de detaylı bir şekilde yer bulacak. Buna göre pil ekranının hemen üzerinde yer alan yeni bir ikon bulunacak ve kullanıcılar bu ikona tıkladıklarında fazla pil tüketiminde bulunan uygulamaları liste halinde görecek. Pil tüketimini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiren uygulamaların hemen yanında kırmızı bir bayrak bulunacak ve isteyen kişiler bu bayrak ikonunun tıklayarak daha detaylı bir bilgiye ulaşabilecek.

Yazılımsal Önlemler Alınacak

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları konuların başında yer alan pil tüketimi için artık telefon üreticileri daha yüksek kapasiteye sahip piller üretmeye çalışırken bunun sadece donanımsal bir özellik olmadığı da belirtiliyor. Yani pil ömrünü uzatmak için yazılımsal olarak ta cihazın desteklenmesi gerekiyor. Artık kullanıcıların yeni sürüm ile beraber uygulamaların pil tüketimlerini görmesine izin verirken bu da uygulama üreticilerinin bu konuda da yeniliklere gitmesini zorunlu kılacak gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.