Android 9 Pie İle Oreo’ya Gelen Yenilikler Neler?

/ 13 Ağustos 2018 / 1.161 / yorumsuz
Android 9 Pie İle Oreo’ya Gelen Yenilikler Neler?

Android 9 Pie İle Oreo’ya Gelen Yenilikler Neler?

Android işletim sistemi sürekli olarak kendisini yenilemeye devam ederken güncellenen son işletim sistemi olan Android 9 Pie büyük merak uyandırıyor. Peki, gelen son işletim sistemi olan Android Pie bir öncesi işletim sistemi olan Android Oreo işletim sisteminden farklı olarak ne özellikler sunuyor, gelen yenilikler neler?

Daha Kavisli, Çok Daha Renkli…

Yeni işletim sistemi Oreo işletim sistemine oranla daha renkli yapısı ile dikkat çekiyor. Bazı köşeler yumuşatıldığı için ortaya daha kavisli bir yapı çıkıyor. Ayarlar menüsünde yer alan renkli simgeler bu özelliği daha da belirginleştiriyor. Hızlı ayarlar çubuğunda yer alan düz simgeler yerine ise mavi daireler bulunuyor. Cihazda yer alan Dashboard özelliği ise akıllı cep telefonunu gün içerisinde ne kadar süre kullandığınızı, kullanımınız boyunca hangi uygulamaları tercih ettiğinizi ve bu uygulamalarda gezinirken harcadığınız süreyi de gösteriyor.

Gece Modu ve Parlaklık Kontrolü Özelliği Geldi

Android Pie sürümü ile gece modu biraz daha geliştirilerek Wind Down özelliği sayesinde yatma zamanı geldiği anda ekran gri bir hale geliyor. Rahatsız etme modu devreye giriyor ve daha sağlıklı bir kullanım mümkün hale getiriliyor. Buna ek olarak parlaklık kontrolü de arttırılıyor. Arka planda güç kullanımını daha sıkı denetleyen işletim sistemi bu sayede pil yönetimini de garanti ediyor ve daha uzun süre kullanımı mümkün hale getiriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.