Android açılış şifresini unuttum nasıl sıfırlarım?

/ 13 Ocak 2020 / 509 / yorumsuz
Android açılış şifresini unuttum nasıl sıfırlarım?

Android akıllı telefon ile tablet kullanıcılarının bir çok kez mobil telefonlarında giriş şifresi yada kilit desenini unuttuğunu biliyoruz. Özellikle desen şifresini kullanan yeni kişiler bu desene alışmadıkları için hemen unutabiliyorlar. Durum böyle olunca bir desteğe ihtiyacınız oluyor. Bizlerde sizler şifrenizi hatırlamazsanız diye bir rehber hazırlama gereği duyduk.

Bugün sizlere bu işlemi LG G3 üzerinden anlatacağız. Diğer modellerde ufakta olsa farklılıklar olabilir ama mantık aynı olacaktır.

Android kilit ekranı şifresini unutursanız ilk olarak şifreyi yada deseni 5 kez yanlış giriyorsunuz. Bazen 10 defada yanlış girmeniz gerekebilir. Daha sonra Google’ın Android cihazlarında ilerle butonu karşımıza çıkacaktır. Bizim örneğimiz de “Deseni unuttunuz mu?” seçeneği gelmesi gerekiyor.

Diğer ekranda ise yedek PIN kodu girmeniz istenilecek veya soruyu cevaplayacaksınız. Siz bunları da hatırlamıyorsanız “hesap kilidini açma” seçeneğine basacaksınız. Bu kısımda cihazınızı Google Play girişi ve kullandığımız kullanıcı adı şifre bilgileri ile girerek devam edeceğiz.

Şimdi şifreniz açıldı ve telefonunuzu aktif olarak kullanabilirsiniz. Sizden yeni şifre girmeniz istenilecek. Unutmayacağınız bir şifre ayarlayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.