Android Ağ Hatası Üzerinde Kayıtlı Değil

/ 21 Mart 2020 / 96 / yorumsuz
Android Ağ Hatası Üzerinde Kayıtlı Değil

“Ağda kayıtlı değil hatası” mobil kullanıcıların çok fazla yaşadığı veya karşılaştığı bir hatadır. Peki bu hata nedir nasıl çözülür? İşte detaylar…

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Aslında bu hata orijinal olmayan yada IMEI kopyalanmış cihazlarda görülmektedir. Özellikle konuşmak gerekirse ikinci el telefon alımlarında çok sık görülmektedir.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası: Ağ Operatörü Seçimi

Telefonunuzun belkide operatörü yanlış seçilmiş olabilir. Bunun için düzeltmemiz gerekiyor. Hemen “ayarlar” menüsüne girin ve “bağlantılar” kısmına giriş yapın. Daha sonra “Diğer ağlar” ve “mobil ağlar” seçimini yapın. “Ağ operatörleri” kısmından giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan operatörleri seçin. Sonra tekrar deneyin.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası: IMEI Kontrolü

Mobil kullanıcılar *#06# tuşlaması yapılarak telefonunun IMEI numarası öğrenebilir. Daha sonra e-devlet ile sorgulama yapın ve kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol edin.

Ağda Kayıtlı Değil: Sim Kart Hatası

SIM kartınız yerinden oynama ihtimali olabileceği için kartı devre dışı bırakın. Telefonu kapatarak sim kartı çıkarın ve yeniden takın.

Eğer tüm bu sorunlara rağmen çözülmez ise yazılım güncellemesi veya fabrika ayarlarına geri dönderin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.