Android ana düğme kısayolu nasıl özelleştirilir?

/ 8 Ekim 2018 / 848 / yorumsuz
Android ana düğme kısayolu nasıl özelleştirilir?

 

Android telefon ana düğmesi nasıl özelleştirilir?

Android ile ilgili en iyi şey, nasıl özelleştirilebileceğidir. Belirli düğmeler veya düğme kombinasyonlarına atanan varsayılan eylemleri herkes beğenmez ve en yaygın şikayetlerden biri eski Samsung Galaxy cihazlarındaki ana düğmeyle olur. Aşağıdaki geçici çözümü kullanarak, ev düğmesinin, üreticinin karar vermesinden ziyade, istediğiniz şeyi yapmasını sağlamak mümkündür.

Samsung, diğer pek çok üreticiyle birlikte, sürekli artan ekranlar, akıllı telefonun ön panelinden daha fazla yer kapladığından ev düğmesi kullanılmıyor. Samsung Galaxy S8 , Koreli şirketin düğme kaldırdığı ilk amiral gemisi oldu.Yine de, fiziksel ev düğmesi hala birçok hayrana sahiptir ve size en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı göstereceğiz.

 

Tanıtım amaçlı olarak, fiziksel bir ev düğmesi olan çoğu telefonda çalışmasına rağmen, Android Nougat‘ta bir Samsung Galaxy S7 kullanıyoruz.Varsayılan olarak, S7 ana düğmesinin iki kez hafifçe vurulması sizi kamera kısayoluna götürür, ancak bu eğitimin amaçları doğrultusunda, bunun yerine Play Store‘u başlatmasını isteriz. Eski Galaxy cihazlarda, fiziksel ana düğmenin tek bir dokunuşu sizi ana ekranınıza getirecek, çift dokunuşlu S Voice‘u başlattı ve uzun bir basışla Google Asistan‘ı aktif hale getirdi.

Öncelikle, Google Play Store‘dan özel bir uygulamaya ihtiyacınız olacak, bu yüzden cihazınıza indirin ve yükleyin. Aynı işlevselliği sağlayan çeşitli uygulamalar vardır, fakat bu örnekte Düğme Eşleştiricisi(button mapper)’ni kullanıyoruz.

Button Mapper Google Play İndir

 

Ana düğme kontrolü nasıl değiştirilir?

1. Button Mapper ile ilgili ilk olarak uygulamayı yetkilendirmek için size bildirim gelecektir.

2. Yetkilendirildikten sonra, farklı eylemler için fiziksel Ev ve Ses düğmelerini yeniden programlayabileceğiz (ek seçenekler ücretli bir sürüm gerektirir). Bu örnekte, iki kez dokunarak neler olacağını özelleştireceğiz.

3. Bir düğmeyi değiştirmek dört aşamalı bir işlemdir. Öncelikle, özelleştirme seçeneklerinin bir menüsünü görmek için Ana Sayfa Düğmesini seçin. Çift Dokunuş‘u seçin .

1. Ardından, çift dokunuşla bir eylem, uygulama veya kısayol arasında eşlemek isteyip istemediğinizi seçin. Bu örnekte Uygulamalar seçtik .

2. Sonra bir uygulama listesi ile sunuluyor. Play Store ve voila‘yı seçin! Ana Ekran düğmesine iki kez dokunarak, Google‘ın uygulamalar ve oyun pazarına yol açar.

3. Daha önce nasıl olduğuna geri dönmek isterseniz, uygulama varsayılanlarınızı Ayarlar‘da temizleyebilirsiniz .

4. Aslında S7‘nin kamerayı ev düğmesinin çift dokunuşundan başlatmasının gerçekten kullanışlı bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden daha eski bir Galaxy cihazınız varsa, bir harita kısayolu yerine çift basma yapmak için Button Mapper‘i kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular