Android birden fazla Gmail hesabı ekleme işlemi!

/ 17 Şubat 2020 / 490 / yorumsuz
Android birden fazla Gmail hesabı ekleme işlemi!

Selamlar eniyiandroid takipçileri bugün sizlere Gmail hesaplarında en fazla kafamızı yoran birden fazla hesap nasıl yönetilir? Bu konuya değineceğiz. İşte detaylar…

Gmail ve Google hesabplarını çok fazla kullanmaktayız. Birden fazla kullanıcı hesabını yönetmek için bir hesaptan çıkıp diğer hesaba giriş yapmak bizleri oldukça yoran bir iş olarak kabul edilir. Bu işlemler bir süre sonra sizi usandıra bilir. Ancak korkmanıza gerek yok Android platformunda Gmail ve Google hesaplarını çoklu kullanıcı hesabı desteği ile yönetmeniz mümkün.

Bu bakımdan bir hesaptan çıkış yapmadan diğer hesaba kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Android cihaz üzerinde ayarlar menüsüne gelin ve “Hesaplar” kısmına basarak “Hesap Ekle” diyelim.

Açılan pencerede “Google” seçeneğine basıp devam edelim.

Şimdi ise Google yada Gmail hesaplarımıza 2. bir hesap ekleyebiliriz. Yeni gmail oluşturmanıza da olanak sağlanmakta.

Sizlerde daha önceden hesaplar arası zahmet çektiyseniz. Bu şekilde ekranda “Mevcut hesap” sekmesine basarak hesabınızı girin ve 2. hesap aktif edildikten sonra hesaplar arası çıkış yapmadan değişiklik yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.