Android Cihazda Çağrı Engelleme İşlemi

/ 22 Kasım 2019 / 440 / yorumsuz
Android Cihazda Çağrı Engelleme İşlemi

Bu yazımızda gelen çağrıları nasıl engelleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Bazı kişilerden gelen aramalar canınızı sıkabilir ya da banka hattınızın olduğu müşteri hizmetleri sizi sürekli rahatsız edebilir. Bu aramalar sizin bir süre sonra canınızı sıkar ve gelen çağrıları engellemek isteyebilirsiniz.

Akıllı telefonların bize sunmuş olduğu engelleme işlemi sayesinde gelen çağrıları engelleriz. Karşı tarafı engellediğiniz zaman arama yapamaz ve cihazınıza arama düşmez. Karşı taraf aradığında ise meşgul olarak çağrı düşmez. Aşağıda olan adımları takip ederek çağrı engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • Arama alanına girin
  • Çağrı geçmişi
  • Arama listesinde yer alan engellemek istediğiniz kişiyi bulun.
  • Daha sonra seçenekler alanına geçin.
  • En son olarak aramayı reddet ya da engellenenler listesine ekle şeklinde olan kutucuğa tıklayın.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.