Android Cihazda Videolu Kilit Ekranı Yapma

/ 4 Nisan 2019 / 16.037 / yorumsuz
Android Cihazda Videolu Kilit Ekranı Yapma

Android telefonlarda olan özelliklerden biri de telefonunuz kilitli olduğu zaman ekran resmini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Telefonunuz kilitli olduğu zaman değer verdiğiniz birinin ya da sevdiğiniz bir resmi görmek için ekran kilidini açmadan ekrana tıkladığınız zaman görebiliyorsunuz. Eğer siz de Android telefonunuzda kilitli ekranda video oynatmak istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kilitli Ekranda Canlı Ekran Resmi

Kilitli ekranınızı resim olarak değil de video olarak görmek istiyorsanız bunun için telefonunuza bir app uygulaması indirmeniz gerekecektir. İndirmeniz gereken uygulamanın adı ZOOP GIF Lockscreen uygulaması ile kilitli ekranda videoları seçerek oynatabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nalby.zoop.lockscreen.wine&hl=en

Yukarıda bulunan linke tıklayarak bu uygulamayı arayıp indirerek kilitli ekranda video oynatması yapabilirsiniz. Uygulamayı indirerek farklı ekran kilidiniz ile, göz alıcı telefona sahip olacaksınız. Bu uygulamanın app özelliklerinden bahsedecek olursak; Video ya da Gif full olarak ayarlama desteği sağlamaktadır. Kilitli ekranınıza video ya da gif işlemini ayarlamak da çok basit.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açıyoruz. Açtığımız uygulamada Look Screen Setting yazısına tıklıyoruz. Look Screen Setting kısmını ‘On’ olarak ayarlayın. Ardından video oynatma işlemini ayarlayabilirsiniz. Bu uygulama kullanışlı bir arayüze sahip e telefonunuzda kayıtlı olan video ya da gifi ekran görüntüsü olarak ayarını yapabilirsiniz. Tek sorun olarak da şunu belirtelim hareketli ekran kilidi şarjınızı biraz götürebilir. Ancak seçmiş olduğunuz video ekranda olduğundan daha havalı görünecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz