Android Cihazı Televizyona Nasıl Bağlayabilirim?

/ 9 Ağustos 2019 / 489 / yorumsuz
Android Cihazı Televizyona Nasıl Bağlayabilirim?

Teknoloji ilerledikçe hayatımız daha da kolaylaşıyor. Önceden sadece kanallarda dolaştığımız televizyonlarda artık istediğimiz film, dizi, müziği açarak keyfini çıkarabiliyoruz. Akıllı televizyonlarda olan bu özellik sayesinde istediğimiz zaman istediğimiz filmi, diziyi izleyip, müzik dinleyebiliyoruz.

Bu yazımızda ise Android cihazları akıllı televizyonlara nasıl bağlayacağınız konusunda yardımcı olacağız. Miracast teknolojisi sayesinde ekran yansıtmayı kullanarak telefon ya da tabletin ekran görüntüsünü kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Micro-HDMI kablo ya da MHL/SlimPort kablo sayesinde cihazınızı televizyona bağlayabilirsiniz. Akıllı olmayan televizyonlarda ise Google Chromecast teknolojisini kullanarak Android cihazınızda olan görüntüyü ekrana aktarabilirsiniz.

Bu yazımızda Android cihazlar için ne yapacağınızdan bahsettik fakat Apple cihazlar için bağlantı kurmak istiyorsanız da Apple Tv üzerinden ekranı yansıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.