Android Cihazınız Uygulamaları İndirmez veya Yüklemezse Ne Yapmalı?

/ 23 Mart 2020 / 164 / yorumsuz
Android Cihazınız Uygulamaları İndirmez veya Yüklemezse Ne Yapmalı?

Android Cihazınız Uygulamaları İndirmez veya Yüklemezse Ne Yapmalıyız? Bugün sizlere çoğu Android kullanıcısının başına gelen uygulama indirme kurma sorunlarından bahsedeceğiz. Genel anlamda Android kullanıcıları herhangi bir uygulama indirmek istediğinde indirmez yada yüklenmez hatasını alıyor. Durum böyle olunca strese girmeden sizlere bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız. İşte detaylar…

Android kullanıcıları bazen uygulama indirmek istediğinde uygulama indirilemez yada kurulamaz şeklinde hata alabiliyor. Bunların başlıca sebepleri bulunuyor. İlk olarak buna örnek verecek olursak eğer Android 7 sürümüyle en az çalışma gösteren bir uygulamayı Android 5’e kurmaya çalıştığınızda uygulama yüklenemez hatası verecektir. Bunun yanı sıra ise telefonlarınızda virüs programı varsa eğer crackli APK yada uygulama indirirseniz indirme hatası alabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler doğru Android sürümü desteği olan indirmeler yaptığınıza emin olmak. Buna rağmen devam ederse eğer virüs programı kurmuşsanız kaldırın. Tüm bunlara rağmen sorun devam ederse eğer, format atmanız gerekiyor.

Ek olarak indirilen bir uygulama kurulamadı hatası veriyorsa veya kurulum ekranı başlamıyorsa ayarlardan geliştirici seçeneklerinden bilinmeyen uygulamalara izin ver kısmını aktif etmeniz gerekiyor.

Bu işlemlerden sonra hata almaya devam ederseniz yorum kısmından daha fazla destek alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.