Android Cihazınızla Fare Kullanma

/ 22 Mart 2020 / 98 / yorumsuz
Android Cihazınızla Fare Kullanma

Android Cihazınızla Fare Kullanma İşlemi Nasıl Yapılır? Bugün sizlere android platformunda fare kullanma işleminden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Android telefonlarda fare kullanmak için bazı uygulamalar mevcut. Hatta çok konforlu olabiliyor. Eğer sizlerde böyle bir istekte bulunursanız OTG özelliği olan kablolu farenizi akıllı telefona bağlayabilirsiniz. Eğer OTG yoksa Bluetooth fareye ihtiyacınız oluyor.

Android Telefonda Fare Kullanma

Akılı telefonunuzda OTG USB desteği ile USB portu aracılığı ile fareyi bağlayabilirsiniz. Elbette micro USB bağlantısı ile normal USB portunu kullanarak OTG kablosu edinebilirsiniz. Bununla beraber OTG desteği olup olmadığını bilmek zorundasınız. Android’in Settings yani ayarlar kısmına gelin ve depolama menüsüne geçin. Bu kısımda ise On-the-go USB depolama menüsün olup olmadığı kontrol edin. Bu kısım varsa eğer OTG desteği bulunuyor.

Hemen mağazanızdan USB Host Diagnostics uygulamasını indirin.

Uygulama bir test yaparak OTG desteği varsa Kernel ve Verdict sekmelerinde Yes veya Full ibaresini size yansıtacak. Ardından USB OTG kablosu edinmeniz gerekiyor.

Ardından ekranda imleç görünecektir. OTG desteği yoksa Bluetooth üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.