Android Cihazlar İçin Müjde “Fast Pair” Geldi

/ 5 Kasım 2017 / 753 / yorumsuz
Android Cihazlar İçin Müjde “Fast Pair” Geldi

Android Cihazlar İçin Müjde “Fast Pair” Artık Tüm Android Cihazlarda

Geride kalan ay içerisinde düzenlenen Google etkinliği kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Fast Pair büyük ilgi görmüştü. Google tarafından üretilen Pixel telefonlar ile Bluetooth cihazlar ile çok daha güvenli ve kolay bir şekilde bağlantı kurulmasını sağlayan Fast Pair Google tarafından yapılan yeni açıklama ile artık tüm Android cihazlarda kullanılır hale getirildi.

Android Cihazlarda Artık Anında Eşleşme Yapılacak

İki farklı cihaz arasında veri aktarımı için kullanılan Bluetooth bağlantısı için normal koşullar altında ayarlar menüsünden öncelikli olarak Bluetooth özelliğini aktif ederek ve cihazın elle eşleştirilmesini sağlamak gerekiyordu. Ancak Google tarafından geliştirilen yeni Fast Pair özelliği sayesinde bağlantı kurulması istenen iki cihazın birbirine yaklaştırılması yeterli oluyor. Cihazı otomatik olarak tanıyacak olan Android bunun ardından anında eşleşme için sizden onay isteyecek ve bağlantı çok daha kolay bir şekilde yapılacak.

Fast Pair Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu özelliği kullanabilmek için her iki cihazında Android işletim sistemini kullanıyor olması gerekir. Ardından aralarında veri aktarımı gerçekleştirilecek olan iki cihazın da Bluetooth ve konum özellikleri açılır ve eşleşecek cihazlar birbirine yaklaştırılır. Ardından ekranda görülen bildirimi kabul edersiniz ve iki cihaz arasında veri aktarımı için gerekli olan Bluetooth bağlantısı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Android 6.0 ve sonrası sürüme sahip olan tüm Android cihazlar bu yeni özelliği kullanabilecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.