Android Cihazlara Nasıl Format Atılır?

/ 22 Kasım 2017 / 689 / yorumsuz
Android Cihazlara Nasıl Format Atılır?

Android Cihazlara Nasıl Format Atılır?

Özellikle de telefonunu satmak ya da tamire vermek isteyen kişilerce tercih edilen format atma işlemi buna ek olarak cihazın takılma ve yavaşlama gibi sorunların çözümü içinde tercih edilebilmektedir. Peki, Android cihazlara nasıl format atılır?

Android Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Telefonunuza hangi nedenle format atarsanız atın mutlaka format atma işlemi öncesinde yedekleme yapın.
  • Format atma işleminden sonra silinen verileri geri getirmeniz mümkün olmayacağı için mutlaka cihazınızın içerisindeki tüm verileri yedek alın ve ardından Android cihazınızın ayarlar bölümüne girin.
  • Açılan menüden önce Genel Yönetim ve Sıfırla seçeneklerini tercih edin.
  • Yenilenen ekranda karşınıza çıkan 3 farklı sıfırlama seçeneği arasından kendinize en uygun olanı belirleyin ve ardından işlemi onaylayın.
  • Tamam tuşuna basmanızın ardından onay verdiğiniz bu işlem ile cihazınızdan silinecek olan tüm veriler size liste olarak sıralanacaktır. Listede yer alan silinecek verilerden yedek almadığınız varsa bu durumda geri dönüş yaparak yedekleme işlemini tamamlayın, tüm yedekleri aldıysanız en alt kısımda yer alan sıfırla butonuna basın.
  • Cihazınızı şifre, ekran deseni ya da PIN gibi bir veri ile koruyorsanız bu bilgiyi girmeniz istenecektir. Onay vermeniz durumunda cihazınız belirlediğiniz verileri tamamen silecek ve Android format atma işlemi tamamlanacaktır. Format atma süresi ise format atılan cihaza ve cihazın içerik miktarına göre değişmekte olup yine format atma yöntemi de değişkenlik göstermektedir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.